• Informacje na temat:

  jak uzyskać dotacje rolnicze

Artykuły na temat: jak uzyskać dotacje rolnicze
 • Gdy niepełnosprawny chce założyć własną firmę

  ...gospodarczej, rolniczej lub na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej. Obecnie maksymalnie można uzyskać 59140 zł.(...)Aby dostać takie wsparcie, trzeba być zarejestrowanym w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Nie można też korzystać z innych publicznych form dofinansowania na założenie własnej działalności. Jak...

 • Chiny nie zastąpią Polsce funduszy unijnych. Mogą jednak stosować warianty sprawdzone już w Afryce

  Jak zapowiada dr hab. Robert Rządca, po 2019 roku można spodziewać się znaczącego obniżenia dotacji unijnych dla Polski. Przyczyną tego będzie zarówno Brexit, zmiana priorytetów w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, jak i odmienna pozycja naszego kraju - staniemy się po prostu bogatsi jako beneficjenci.

 • Rośnie zainteresowanie zawodem bacy

  Coraz więcej osób zamieszkujących górskie tereny województwa małopolskiego chce wykonywać zawód bacy. Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach zorganizował już dwa kursy bacowskie, które ukończyło w sumie 40 osób, w tym dwie kobiety.

 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało spółce Ursus SA pozytywna ocenę merytoryczną projektu dotyczącego prac nad rozwojem oraz wytworzeniem transmisji do ciągników w przedziale mocy od 120 do 180 KM "VIGUS" złożonego w ramach konkursu "Projekty B+R przedsiębiorstw" poddziałanie 1.1.2 "Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej". Całkowita wartość realizowanego projektu zamyka się w kwocie 28 283 873,37 zł, natomiast dofinansowanie z NCBR szacowane jest na...

 • ...związanych z usługami dla turystów (np. sprzedażą posiłków). Osoby, które zamierzają uruchomić taką działalność, mogą liczyć na wsparcie z funduszy europejskich – dotacje oraz preferencyjne kredyty. Dotacje(...) działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”) osoby, które nie są rolnikami (w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”). Warunki Jednym z podstawowych warunków...

 • Ursus SA uzyskała pozytywną opinię audytora odnośnie rocznego raportu jednostkowego oraz skonsolidowanego zaprezentowanego przez spółkę w dniu 30.04.2018 r.

 • ...firmy. Wykorzystaj umiejętności. Prowadzenie firmy ma zalety (sama sobie będziesz szefem, sukces finansowy zależy od tego, jak radzi sobie firma). Ponosisz jednak ryzyko (w zależności od formy(...), musisz spełnić wymagane warunki, m.in. być zarejestrowana jako bezrobotna, w ciągu roku przed dniem złożenia wniosku nie prowadzić działalności, mieć poręczenie. Możesz też ubiegać się o dotacje...

 • Polska ziemia próbuje dogonić europejską

  1,6 tys. euro - teoretycznie taka jest wartość produktów rolnych i dotacji, które przypadają na hektar ziemi w Polsce. To wciąż o prawie 30 proc. mniej niż średnio w Europie, ale ziemia w Polsce jest znacznie tańsza niż unijna średnia - wynika z analizy Lion's Banku.

 • Rolnicy stracą na reformie Warszawy? Wiemy, co na to ministerstwo

  Czy rozszerzenie Warszawy o 32. gminy będzie skutkować zmianą w przyznawaniu funduszy unijnych, m.in. w ramach programów wspierających rozwój obszarów wiejskich i dopłat dla rolników? Zapytaliśmy o to Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Rolnicy muszą zapłacić podatek od unijnej pomocy

  Sadownicy, którzy dostali z Brukseli wsparcie na wycofanie z rynku owoców i warzyw, muszą z tego tytułu rozliczyć VAT - twierdzi Ministerstwo Finansów. Dla rolników to niemiła niespodzianka.