• Informacje na temat:

  jak uzyskać fundusze unijne

Artykuły na temat: jak uzyskać fundusze unijne
 • Zamrożony fundusz

  ...produkt krajowy brutto stanowi 63 procent średniej unijnej. Ta ogromna dysproporcja pokazuje, jak niewielką rangę ma w Polsce polityka rynku pracy. W Europie na ogół sądzą, że wydatki na aktywizację się(...) ten temat mówią. Na ogół - w Niemczech, Francji, w innych krajach - gdy sektor prywatny zmniejsza liczbę tworzonych miejsc pracy, wkracza w to sektor publiczny, tamtejsze fundusze pracy. Tworzy się...

 • Tylko co setne euro z unijnych dotacji trafia do mikrofirm

  Do tej pory zostały podpisane umowy o dofinansowanie przez Unię Europejską inwestycji o łącznej wartości 35,7 mld zł. Z pozyskiwaniem pieniędzy unijnych najlepiej radzą sobie duże firmy, samorządy i administracja państwowa. Za to mikrofirmy o unijne pieniądze prawie się nie starają. Do tej pory udało się im uzyskać mniej niż 1 proc. unijnego dofinansowania.

 • Wiele osób otwiera działalność, bo np. straciły etat lub... chciały się od niego uwolnić. Bycie sobie szefem nie zawsze jest usłane różami. Jak więc radzić sobie w trudnych chwilach?

 • Każdy z regionów ma własny limit wsparcia unijnego

  Wysokość unijnego wsparcia zależy od poziomu rozwoju gospodarczego danego regionu. Im dalej od średniego PKB na głowę mieszkańca w Unii Europejskiej, tym wyższe wsparcie może otrzymać przedsiębiorca. Ale są jeszcze dodatkowe czynniki, wpływające na zwiększenie czy zmniejszenie pomocy unijnej.

 • Jak znaleźć zatrudnienie?

  Zostałaś zwolniona? Niebawem skończysz naukę i będziesz szukać pierwszej pracy? Podpowiadamy, jak skutecznie szukać zatrudnienia, skorzystać z bezpłatnych szkoleń albo uzyskać dotację na założenie własnej firmy.

 • Pożyczka unijna lepiej posłuży biznesowi niż dotacja

  Pożyczki z Unii ruszyły pełną parą w piętnastu województwach.

 • Masz świetny pomysł na mały biznes, ale z funduszami krucho? Dowiedz się, skąd i w jaki sposób możesz uzyskać pomoc.

 • MIR ostrzega przed firmami oferującymi płatne analizy ws. funduszy UE

  - Niektóre firmy działają nieuczciwie, oferując płatne analizy ws. uzyskania dofinansowania unijnego - takie sygnały docierają do MIR. Resort przypomina, że dokumenty czy poradniki wydawane przez instytucje publiczne, odpowiedzialne za fundusze UE, są bezpłatne.

 • Rząd ci pomoże, jak nie będziesz zwalniać

  Fundamentem działań antykryzysowych mają być inwestycje. Jednak rząd nie może już, tak jak było w 2009 r., liczyć przede wszystkim na środki unijne. Dlatego teraz głównym źródłem pieniędzy ma być(...) Jakuba Borowskiego, efekt programu dla gospodarki wyniesie ok. 0,2 proc PKB. Wydaje się, że to niewiele, ale w 2013 r. będzie się liczył każdy czynnik, który oddali PKB od zera. Ważniejsze od tego, ile...

 • Programy Ramowe - niedoceniane fundusze do wzięcia

  Przyznane Polsce 82,2 mld euro to nie są jedyne pieniądze z Brukseli, na które mogą liczyć polscy przedsiębiorcy i naukowcy. O dodatkowe środki trzeba się jednak trochę postarać...