• Informacje na temat:

  jak wyjechać za granicę i gdzie

Artykuły na temat: jak wyjechać za granicę i gdzie
 • Pensje budowlańców w Polsce i za granicą - czy nadal opłaca się wyjechać?

  ...wyższe niż w Polsce, gdzie za godzinę pracownik otrzymuje średnio 3 euro. Podobnie, jak w Polsce, płace kształtują się w Portugalii, w Czechach. Czy w 2019 roku nadal opłaca się wyjechać za granicę za(...)Pracodawcy zmuszeni zostali zweryfikować zarobki proponowane pracownikom i specjalistom, aby zatrzymać ich w kraju. W ostatnich latach pracownicy budownictwa woleli wyjeżdżać za granicę, gdzie za tę...

 • Gdzie wyjechać, by nie zbankrutować na emigracji?

  Koszty życia w Polsce należą do najniższych w Europie, ale niskie zarobki wciąż przekładają się na stosunkowo dużą liczbę wyjeżdżających "za chlebem". Gdzie najbardziej opłaca się pracować, a gdzie wyjazd może być dużym ryzykiem? I gdzie za naszą pensję kupimy najwięcej? Zanim przyjmiemy ofertę pracy za granicą, sprawdźmy na co tak naprawdę wystarczy nam nasza wypłata.

 • Nadal możesz wyjechać na saksy

  ...widać wyraźnego podziału na wiek czy płeć - dodaje Karolina Serwańska. Gdzie wyjechać i ile można zarobić? Najpopularniejsze miejsca od lat są niezmienne - jest to Europa Zachodnia, czyli właśnie(...) ogłoszeń spodziewamy się na przełomie lipca i sierpnia - to właśnie wtedy Polacy najchętniej wyjeżdżają do pracy za granicę. Najczęściej publikowane oferty to prace tymczasowe, niewymagające szczególnych...

 • Gdzie wyjechać na święta? "Alpy wychodzą taniej niż Białka Tatrzańska"

  Za granicą? A może w Polsce? Oferta wyjazdów biur podróży na święta jest bardzo rozbudowana, a Polscy coraz chętniej decydują się na nietypowe ich spędzanie.

 • Polacy wolą wyjechać do innego kraju niż do innego miasta

  Większość Polaków poszukujących pracy woli wyjechać do innego kraju tylko do sąsiedniego województwa.

 • Jak podróżują Polacy? Miasto kontra wieś

  Gdzie i na jak długo wyjeżdżamy z miast, a gdzie ze wsi? Jakie są najczęściej wybierane cele wyjazdów? Porównywarka ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl analizuje zagraniczne wyjazdy Polaków. Czy to prawda, że zwyczaje mieszkańców miast i wsi różnią się diametralnie?

 • Emigracja zarobkowa w Europie w liczbach. Gdzie wyjeżdżają Polacy, kogo zatrudniają firmy w Polsce?

  ...- Jeśli ktoś chce pracować w Polsce, to znajdziemy dla niego pracę. Jeśli jednak chce wyjechać do Czech i zarabiać o 30 proc. więcej lub na Słowację i otrzymywać o 50 proc. więcej, czy też do Niemiec, gdzie pensje są nawet trzykrotnie wyższe, to naszym zadaniem jest mu pomóc - mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

 • Z biurem podróży wyjedzie 2,5 mln Polaków

  Z raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że w ostatnim tygodniu roku szkolnego liczba klientów w biurach podróży wzrosła o 14 proc. Zdaniem analityków rynku turystycznego, prognoza na ten rok mówi o 5-proc. wzroście. To o milion więcej niż rok temu.

 • Jestem doświadczoną fryzjerką, ale nie znam języka angielskiego. Chciałabym podjąć pracę za granicą. Gdzie mogę szukać ofert? - pyta czytelniczka.

 • Dzieci ze złośliwym guzem mózgu szukają pomocy za granicą. Ale koszty są ogromne

  Dla rodziny codzienność to mordercza walka z czasem o życie dziecka. Do tego dochodzą dylematy związane z tym, gdzie i jak je leczyć oraz skąd na to wziąć pieniądze. W większości przypadków jedyną szansą pozostaje niezwykle kosztowne leczenie za granicą.