• Informacje na temat:

  jak wysłać pieniądze do usa

Artykuły na temat: jak wysłać pieniądze do usa
 • ...1. Aby wysłać pieniądze za granicę, nie trzeba mieć rachunku walutowego. Można to zrobić ze zwykłego konta typu ROR, w dodatku nie wychodząc z domu. Większość banków oferuje bowiem taką usługę przez(...) zależy od przelewanej kwoty. Trzeba pamiętać, że jedyną walutą, jaką możemy wysłać tym przelewem, jest euro. 4. Jeżeli chcemy przelać pieniądze do dowolnego kraju i w obowiązującej w nim walucie (np. do...

 • Polacy stracą pieniądze na odłączeniu się Szkocji

  Gościem Radia PIN był dzisiaj Michael Dębiński z Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej.

 • Według danych Banku Światowego, Polska jest w pierwszej dwudziestce krajów, do których przekazywane jest najwięcej gotówki - głównie od emigrantów pracujących za granicą. Co roku przekazują oni za pośrednictwem bezpośrednich transferów gotówkowych do swoich rodzin w Polsce ok. 30 mld zł (7,5 mld dolarów)!

 • Resort rolnictwa wysłał do Brukseli wniosek o 25,8 mln euro na rekompensaty dla rolników z tytułu strat poniesionych przez nich z powodu rosyjskiego embarga. Zdaniem ministra rolnictwa Marka Sawickiego to i tak największa kwota o jaką starają się kraje UE.

 • Brak globalnego porozumienia groźna dla Europy

  Świat oczekuje, że paryska konferencja zaowocuje nowym porozumieniem klimatycznym; Polityka klimatyczna UE może być skuteczna jedynie w ramach globalnego porozumienia. Zdaniem ekspertów, UE odpowiada zaledwie za około 11 proc. emisji gazów cieplarnianych, przyjmują ambitny program ich redukcji.

 • Nawet ofiary losu mogą zarabiać miliony. Jaka jest recepta na bogactwo?

  Adam Smith zastanawiał się nad źródłem bogactwa narodów. A co jest źródłem bogactwa bądź przyczyną biedy konkretnych jednostek? Ekonomiści sami nie są w stanie do końca poradzić sobie z tym zagadnieniem i uciekają się do wsparcia biologów, socjologów, psychologów, a nawet filozofów. Niektóre odpowiedzi bywają bolesne.

 • Nord Stream 2: W Niemczech narasta krytyka gazociągu

  Gazociąg Nord Stream 2 powstaje na dnie Bałtyku za pieniądze Gazpromu i konsorcjum firm energetycznych z Austrii, Francji, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Planowo ma zostać oddany do użytku pod koniec 2019 r., ale emocje, przede wszystkim w Polsce i na Ukrainie, rozpala od lat.

 • Rankiem spodziewaliśmy się, że wahania eurodolara będą dziś przebiegały pomiędzy 1,11 i 1,12 (mniej więcej), zaś zarówno parcie ku 1,13, jak i schodzenie stricte do 1,10 uznawaliśmy za mało prawdopodobne. Z drugiej strony, założeniem było też to, że jeśli tylko dane z USA będą niezłe, a z Grecji nie napłynie żaden optymizm - to piłka będzie raczej po stronie dolara i wzrosty euro będą blokowane.

 • Sukces Orbánomiki

  Jak to się stało, że rząd premiera Viktora Orbána nie tylko wydobył kraj z zapaści ekonomicznej, lecz także osiągnął gospodarczy sukces.