• Informacje na temat:

  jak założyć przedszkole niepubliczne

Artykuły na temat: jak założyć przedszkole niepubliczne
 • Ponad milion rodzin złożyło już wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego. Zobacz, jak nie paść ofiarą oszustów.

 • Rząd przyjął projekt specustawy mieszkaniowej

  Skrócenie czasu przygotowania inwestycji z pięciu lat do jednego roku i wprowadzenie ustawowych standardów urbanistycznych - to niektóre z założeń projektu specustawy mieszkaniowej, który w środę został przyjęty przez Radę Ministrów.

 • Urlop macierzyński, cały czas poświęcony dziecku, a potem obawa: jak wrócić do pracy, czy nadal jestem profesjonalistką? Eksperci mówią: macierzyństwo to też zysk w karierze! Bo wiele uczy. Dzięki dzieciom Ola jest lepszą szefową, a Kasia założyła firmę. Jak dostrzec zalety bycia mamą zawodowcem? Jak je wykorzystać?

 • Beata Szydło: Program 500+ także dla najbogatszych to "temat do dyskusji"

  - To jest dobry temat do dyskusji - tak premier Beata Szydło odpowiedziała we wtorek na pytanie, czy 500 zł na drugie i kolejne dziecko dostaną także najbogatsi. Jak mówiła, choć rząd jest przygotowany na "realizację finansową" projektu w obecnym założeniu, to jest ciekawa innych propozycji.

 • Płaca minimalna w przyszłym roku co najmniej o 88 zł wyższa

  ...- Płaca minimalna musi wzrosnąć zgodnie z ustawą i na pewno wzrośnie. Natomiast jest pytanie, jak wysoka będzie od 2014 r., bo minimalnie musi wzrosnąć o 88 złotych, co wynika z założeń do(...) 3 proc. zatrudnionych. Jak podkreśla Rogowiecki, jego podniesienie nie przełoży się w dużym stopniu na pobudzenie konsumpcji. Poziom płacy minimalnej jest jednak istotny, bo od jej wysokości zależy...

 • Polska staje się demograficzną pustynią

  Spróbujmy sobie wyobrazić, jak się będzie żyło w naszych miasteczkach i wsiach, jeśli w tym tempie co obecnie będzie ubywać ludzi. Samorządów nie będzie stać na utrzymanie infrastruktury, by choćby odśnieżać drogi, więc karetka pogotowia nie dojedzie - mówi w wywiadzie prof. Romuald Jończy.

 • Za granicą pracuje ponad 2,5 mln Polaków. Co mogłyby ich zachęcić do powrotu?

  ...demograficznego w Polsce, musimy założyć, że rozwój gospodarczy, który w ciągu ostatnich lat był rzeczywiście imponujący, będzie hamował - podkreśla Tomasz Wróblewski. Dodatkowym problemem jest skala(...), którzy chcą zacząć karierę czy studia w Warszawie - mówi Tomasz Wróblewski. Jak podkreśla, decyzja, przed jaką stają młodzi ludzie: przenieść się do Warszawy czy do Dublina albo Londynu...

 • Zmiany w dotacji. Prywatne szkoły dostaną po kieszeni

  Od stycznia właścicielom niesamorządowych placówek oświatowych nie będzie się opłacać przyjmowanie dzieci z orzeczeniami o specjalnych potrzebach.

 • ...w publicznych, jak i niepublicznych przedszkolach, szkołach i placówkach kształcenia ustawicznego. Dostaną je również ci, którzy pracują w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, specjalnych ośrodkach szkolno(...) określony wiek – w latach 2015-2016 jest to 55 lat dla kobiet i 56 lat dla mężczyzn. Później wymagany wiek będzie się wydłużał aż do 2033 r., kiedy będą pracowali już do ustawowego wieku emerytalnego. Jak...

 • Warburg-HIH Invest Real Estate (Warburg-HIH Invest), niemiecka firma zarządzająca funduszami nieruchomościowymi, podpisał przedwstępną umowę zakupu biurowca Sagittarius Business House we Wrocławiu dla funduszu zarządzanego w imieniu swoich inwestorów instytucjonalnych. Biurowiec jest jeszcze w trakcie budowy, jej zakończenie jest planowane na pierwszy kwartał 2018 r.