• Informacje na temat:

  jak zalozyc przedszkole w polsce

Artykuły na temat: jak zalozyc przedszkole w polsce
 • Przemoc w rodzinie. Jak korzystać z przepisów?

  Od niedawna obowiązuje w Polsce Konwencja „o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” – dokument określa, jakie to czyny. Nasz kodeks karny zaś przewiduje surowe kary dla sprawców!

 • W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie, edukacja w zakresie przedsiębiorczości czy programowania staje się już koniecznością. Zrozumiano to już na Zachodzie, gdzie tego rodzaju lekcje prowadzone są nawet w przedszkolach. Jak ułatwić młodemu pokoleniu start w dorosłe życie?

 • Portfele Polaków, czyli na co wydajemy?

  ...marek i sieci handlowych. Gdy już przyzwyczaimy się do jakiegoś produktu, jesteśmy mu wierni i kupujemy go latami. Czasem zaszaleję – sposób na odreagowanie Agnieszka, 25 lat, pedagog M yślę(...)? Marzy mi się oczywiście własny kąt, choćby kawalerka, ale nie mam zdolności kredytowej, a wynajem to wyrzucone pieniądze. No i jak słyszę opowieści tych, co zadłużyli się we frankach i teraz ich...

 • Kreowanie talentów i kluczowa rola armii. Które rozwiązania mogłyby sprawdzić się w Polsce?

  Izrael uznawany jest za trzeci najbardziej innowacyjny kraj na świecie. System edukacji w tym kraju wspiera jego osiągnięcia na polu innowacji i zaawansowanych technologii.

 • Tekst: Anna Miodowicz W budynku byłej, zamkniętej ze trzy lata temu szkoły w Budachowie słychać gwar jak na rynku. Kilkanaście mieszkanek rozmawia, śpiewa(...) bibliotekarka. – I specjalność! Nowe czasy, nowe kłopoty W historii budachowskich pierogów pełno jest pozytywnej energii i… nadziei. – Wszyscy tu znamy się jak łyse konie – opowiada 61-letnia Danuta...

 • PiS zaprasza Polaków w Wielkiej Brytanii z powrotem do kraju. Kłopot w tym, że brakuje mu pomysłów, jak ich przekonać. U nas ma być dopiero lepiej, tam jest już dobrze.

 • ..., jak wysoki osiągną dochód. Limity zarobkowe ZUS nie dotyczą również osób pobierających renty inwalidy wojennego i renty po tym inwalidzie. W tej samej grupie są też inwalidzi wojskowi, którzy(...) żadnej pracy. Taka próba może się zakończyć cofnięciem zasiłku. Tutaj prawo nie pozostawia nam pola manewru. W przypadku osób, które są na zwolnieniu lekarskim, zarówno ZUS, jak i pracodawca mogą sprawdzać...

 • Polska staje się demograficzną pustynią

  Spróbujmy sobie wyobrazić, jak się będzie żyło w naszych miasteczkach i wsiach, jeśli w tym tempie co obecnie będzie ubywać ludzi. Samorządów nie będzie stać na utrzymanie infrastruktury, by choćby odśnieżać drogi, więc karetka pogotowia nie dojedzie - mówi w wywiadzie prof. Romuald Jończy.

 • Matka Polka niepracująca

  Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w IV kwartale 2011 roku w Polsce mieszkało 16,7 mln kobiet powyżej 15. roku życia. Spośród nich 7,2 mln pracowało, 883 tys. poszukiwało pracy, zaś 8,5(...) to młodych kobiet między 25. a 44. rokiem życia, które - jak wynika z danych GUS - stanowią aż 57 proc. biernych zawodowo - dodaje specjalista z portalu rynekpracy.pl. Biznes INTERIA.PL na Facebooku...

 • Obrzeża polskich miast rozrastają się zbyt szybko. Szkodzi to społeczeństwu i środowisku

  Zdaniem ekspertów, trudno jest zahamować proces suburbanizacji. Deweloperzy budują tam, gdzie jest dostępna tania ziemia, czyli na przedmieściach. Dopiero potem powstaje na nowych osiedlach potrzebna infrastruktura. Taka kolejność zwiększa zarówno podatki na rzecz gmin, utrudnienia komunikacyjne, jak również smog.