• Informacje na temat:

  jak zalozyc przedszkole w polsce

Artykuły na temat: jak zalozyc przedszkole w polsce
 • Od małego start-upu do lidera nowoczesnej edukacji w Polsce

  ...pytanie, które trawi cię od dawna. Jak to możliwe, że pracuję tam, gdzie pracuję? Perspektywa kolejnego dnia spędzonego w biurze przyprawia cię o mdłości, bo już dawno nie ma to nic w wspólnego z tym(...) kursami i wsparciem, która przerodziła się w obecną szkołę programowania online Kodilla.com. - Pokazaliśmy jako pierwsza i największa e-szkoła IT w Polsce, że nauka w trybie online ma sens. Sceptyków...

 • W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie, edukacja w zakresie przedsiębiorczości czy programowania staje się już koniecznością. Zrozumiano to już na Zachodzie, gdzie tego rodzaju lekcje prowadzone są nawet w przedszkolach. Jak ułatwić młodemu pokoleniu start w dorosłe życie?

 • Przemoc w rodzinie. Jak korzystać z przepisów?

  Od niedawna obowiązuje w Polsce Konwencja „o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” – dokument określa, jakie to czyny. Nasz kodeks karny zaś przewiduje surowe kary dla sprawców!

 • Kreowanie talentów i kluczowa rola armii. Które rozwiązania mogłyby sprawdzić się w Polsce?

  Izrael uznawany jest za trzeci najbardziej innowacyjny kraj na świecie. System edukacji w tym kraju wspiera jego osiągnięcia na polu innowacji i zaawansowanych technologii.

 • Portfele Polaków, czyli na co wydajemy?

  ...marek i sieci handlowych. Gdy już przyzwyczaimy się do jakiegoś produktu, jesteśmy mu wierni i kupujemy go latami. Czasem zaszaleję – sposób na odreagowanie Agnieszka, 25 lat, pedagog M yślę(...)? Marzy mi się oczywiście własny kąt, choćby kawalerka, ale nie mam zdolności kredytowej, a wynajem to wyrzucone pieniądze. No i jak słyszę opowieści tych, co zadłużyli się we frankach i teraz ich...

 • PiS zaprasza Polaków w Wielkiej Brytanii z powrotem do kraju. Kłopot w tym, że brakuje mu pomysłów, jak ich przekonać. U nas ma być dopiero lepiej, tam jest już dobrze.

 • Za granicą pracuje ponad 2,5 mln Polaków. Co mogłyby ich zachęcić do powrotu?

  .... To z kolei oznacza, że mniej Polek będzie rodziło dzieci w Polsce, będą rodziły je w Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemczech - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Tomasz Wróblewski(...) pracy, który już zmaga się z historycznie niskim bezrobociem. Na dodatek w Polsce od lat utrzymuje się depresja urodzeniowa, która nie zapewnia zastępowalności pokoleń. Niska dzietność...

 • Polska staje się demograficzną pustynią

  Spróbujmy sobie wyobrazić, jak się będzie żyło w naszych miasteczkach i wsiach, jeśli w tym tempie co obecnie będzie ubywać ludzi. Samorządów nie będzie stać na utrzymanie infrastruktury, by choćby odśnieżać drogi, więc karetka pogotowia nie dojedzie - mówi w wywiadzie prof. Romuald Jończy.

 • Tekst: Anna Miodowicz W budynku byłej, zamkniętej ze trzy lata temu szkoły w Budachowie słychać gwar jak na rynku. Kilkanaście mieszkanek rozmawia, śpiewa(...) bibliotekarka. – I specjalność! Nowe czasy, nowe kłopoty W historii budachowskich pierogów pełno jest pozytywnej energii i… nadziei. – Wszyscy tu znamy się jak łyse konie – opowiada 61-letnia Danuta...

 • Obrzeża polskich miast rozrastają się zbyt szybko. Szkodzi to społeczeństwu i środowisku

  Zdaniem ekspertów, trudno jest zahamować proces suburbanizacji. Deweloperzy budują tam, gdzie jest dostępna tania ziemia, czyli na przedmieściach. Dopiero potem powstaje na nowych osiedlach potrzebna infrastruktura. Taka kolejność zwiększa zarówno podatki na rzecz gmin, utrudnienia komunikacyjne, jak również smog.