• Informacje na temat:

  jak zalozyc wlasne przedszkole

Artykuły na temat: jak zalozyc wlasne przedszkole
 • Przemoc w rodzinie. Jak korzystać z przepisów?

  Od niedawna obowiązuje w Polsce Konwencja „o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” – dokument określa, jakie to czyny. Nasz kodeks karny zaś przewiduje surowe kary dla sprawców!

 • W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie, edukacja w zakresie przedsiębiorczości czy programowania staje się już koniecznością. Zrozumiano to już na Zachodzie, gdzie tego rodzaju lekcje prowadzone są nawet w przedszkolach. Jak ułatwić młodemu pokoleniu start w dorosłe życie?

 • Urlop macierzyński, cały czas poświęcony dziecku, a potem obawa: jak wrócić do pracy, czy nadal jestem profesjonalistką? Eksperci mówią: macierzyństwo to też zysk w karierze! Bo wiele uczy. Dzięki dzieciom Ola jest lepszą szefową, a Kasia założyła firmę. Jak dostrzec zalety bycia mamą zawodowcem? Jak je wykorzystać?

 • PiS zaprasza Polaków w Wielkiej Brytanii z powrotem do kraju. Kłopot w tym, że brakuje mu pomysłów, jak ich przekonać. U nas ma być dopiero lepiej, tam jest już dobrze.

 • Na swoim: biznes dla zuchwałych

  Kiedy, jeżeli właśnie nie teraz? Sytuacja gospodarcza jak nigdy sprzyja zakładaniu własnych firm. Okazję postanowiły wykorzystać Renata Kawa, Wioletta Jastrzębska i Agnieszka Mazańska, które ze swoją(...) rynek public relations, na którym "wciąż jest wiele do zdobycia". Drugi zaś - nietypowe pomysły na pozyskanie klientów, takie jak np. First Ladies' Day. Wrocławianki zorientowawszy się, że wśród szefów...

 • Mieszkanie na kredyt jako inwestycja - czy to się opłaca?

  Zakup mieszkania coraz częściej staje się raczej inwestycją, a nie zakupem własnych czterech kątów. Nieruchomości są traktowane jako bezpieczna lokata kapitału, która po kilkudziesięciu latach zapewni nam spokojną emeryturę. Wiele osób nie ma wprawdzie wystarczająco dużo gotówki, aby wyłożyć kilkaset tysięcy na zakup lokalu, ale decyduje się na zakup na kredyt, licząc że przychody z najmu pokryją wszystkie opłaty (rata kredytu, czynsz i inne opłaty).

 • ...w publicznych, jak i niepublicznych przedszkolach, szkołach i placówkach kształcenia ustawicznego. Dostaną je również ci, którzy pracują w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, specjalnych ośrodkach szkolno(...) określony wiek – w latach 2015-2016 jest to 55 lat dla kobiet i 56 lat dla mężczyzn. Później wymagany wiek będzie się wydłużał aż do 2033 r., kiedy będą pracowali już do ustawowego wieku emerytalnego. Jak...

 • Mieszkanie na kredyt jako inwestycja - czy to się opłaca?

  Zakup mieszkania coraz częściej staje się raczej inwestycją, a nie zakupem własnych czterech kątów. Nieruchomości są traktowane jako bezpieczna lokata kapitału, która po kilkudziesięciu latach zapewni nam spokojną emeryturę. Wiele osób nie ma wprawdzie wystarczająco dużo gotówki, aby wyłożyć kilkaset tysięcy na zakup lokalu, ale decyduje się na zakup na kredyt, licząc że przychody z najmu pokryją wszystkie opłaty (rata kredytu, czynsz i inne opłaty). Serwis zysker.pl postanowił sprawdzić na...

 • ..., jak wysoki osiągną dochód. Limity zarobkowe ZUS nie dotyczą również osób pobierających renty inwalidy wojennego i renty po tym inwalidzie. W tej samej grupie są też inwalidzi wojskowi, którzy(...) żadnej pracy. Taka próba może się zakończyć cofnięciem zasiłku. Tutaj prawo nie pozostawia nam pola manewru. W przypadku osób, które są na zwolnieniu lekarskim, zarówno ZUS, jak i pracodawca mogą sprawdzać...

 • Polska staje się demograficzną pustynią

  Spróbujmy sobie wyobrazić, jak się będzie żyło w naszych miasteczkach i wsiach, jeśli w tym tempie co obecnie będzie ubywać ludzi. Samorządów nie będzie stać na utrzymanie infrastruktury, by choćby odśnieżać drogi, więc karetka pogotowia nie dojedzie - mówi w wywiadzie prof. Romuald Jończy.