• Informacje na temat:

  jak zatrudnić pracownika w gospodarstwie rolnym

Artykuły na temat: jak zatrudnić pracownika w gospodarstwie rolnym
 • ​GUS: Spada zatrudnienie "na czarno"

  Obniża się skala zjawiska pracy w szarej strefie. Jak wynika z badania GUS, w 2014 r. "na czarno" pracowało w Polsce 711 tys. osób. 10 lat wcześniej było to 1,3 mln osób. W 2014 r. zatrudnienie poza formalną gospodarką znalazło 4,5 proc. wszystkich pracujących.

 • Szczęśliwy jak polski rolnik

  Gospodarstwa domowe na wsi są zasobniejsze niż w mieście. I bardziej zadowolone ze swojej sytuacji.

 • Tani pracownik pilnie poszukiwany

  ...koszty życia są niewielkie. Większość tego, co zarobią, oszczędzają. - Jak u nas się poprawi, to może za te pieniądze założymy rodzinną restaurację we Lwowie, a jak nie, to może kupimy mieszkanie u was(...) wniosków utrzyma się, to do czerwca nawet 50-60 proc. naszych wschodnich sąsiadów będzie mogło wjechać do każdego kraju UE bez wiz. Jak ocenia szef ukraińskiego resortu spraw wewnętrznych Arsen Awakow, do...

 • Deklarację o walce z niewolniczą pracą i wykorzystywaniem pracowników w rolnictwie, których ofiarami padają głównie imigranci, podpisali przedstawiciele rządu Włoch. Podkreślano, że bez imigrantów włoskie rolnictwo nie mogłoby funkcjonować.

 • Koniec taniej siły roboczej? Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia uderzy w przedsiębiorców

  ...w sektorach takich jak rolnictwo czy turystyka. - Aby dostać to zezwolenie, właściciel gospodarstwa rolnego będzie musiał w pierwszej kolejności udać się do starosty i uzyskać tzw. opinię o braku(...) gospodarki. Obcokrajowcy zostaną objęci taką samą ochroną jak polscy pracownicy. Przedsiębiorca będzie zobowiązany między innymi do zakwaterowania cudzoziemca w warunkach spełniających określone...

 • Równoległa praca i nauka w stażu urlopowym

  Staż urlopowy jest okresem, który pozwala pracownikowi na nabycie prawa do urlopu albo na uzyskanie wyższego wymiaru urlopu. Jednakże inne okresy podlegają zaliczeniu do stażu warunkującego prawo do urlopu, a inne do stażu wpływającego na wymiar urlopu. Jednoczesna praca i nauka może być zaliczona tylko jako jeden z tych okresów.

 • Producent papierosów chce zatrudnić 500 pracowników w całej Polsce

  British American Tobacco, producent wyrobów tytoniowych, chce zatrudnić 500 pracowników w całej Polsce. Od października firma będzie sprzedawać papierosy bezpośrednio detalistom, co może kosztować 400 mln zł w ciągu najbliższych pięciu lat - szacuje BAT.

 • Składka na FGŚP nie za wszystkich ubezpieczonych

  Przepisy prawne dotyczące składki na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych określają m.in. kto jest zobowiązany opłacać składkę na ten fundusz oraz za jakie osoby. Wyjaśniają również, w jakich przypadkach płatnik korzysta ze zwolnienia z obowiązku jej opłacania oraz przez jaki okres mu ono przysługuje. Jednak w praktyce powstaje wiele wątpliwości co do obowiązku opłacania tej składki.

 • Jaka jest tajemnica tego, że mało zarabiamy?

  ...prasowej FOR. Jak wygląda "mapa produktywności" w Polskiej gospodarce? Przede wszystkim w Polsce (według danych za 2015 rok) zaledwie 26 proc. osób w wieku produkcyjnym wytwarzało połowę naszego(...) osób, co oznacza, że produktywność pracy wynosi 120 tys. zł rocznie na pracownika. Tymczasem mikroprzedsiębiorstwa, samozatrudnieni oraz prowadzące działalność gospodarczą gospodarstwa domowe wytworzyły...

 • Uruchomienie amerykańskich taryf importowych ma być remedium na nieuczciwe praktyki handlowe Chin, brak poszanowania przez nie własności intelektualnej, permanentny deficyt handlowy USA i ochronę miejsc pracy. Zastosowane środki chronią jedne branże, obciążając jednak inne i podnosząc koszty życia przeciętnych podatników.