• Informacje na temat:

  jak zdobyc nowy zawod

Artykuły na temat: jak zdobyc nowy zawod
 • Na dobre zmiany nigdy nie jest za późno – mówi Halina Głaz (61) z Posłusza. – Miałam 56 lat, kiedy po śmierci męża zostałam sama. Sądziłam, że jestem w beznadziejnej sytuacji: bez pracy i konkretnego zawodu. Mimo to postanowiłam o siebie zawalczyć – opowiada.

 • Banki: Wolny zawód już nie jest przeszkodą

  Prawnik, adwokat, notariusz, lekarz, architekt to zawody, które są przyszłością nowoczesnych gospodarek - przekonują eksperci Komisji Europejskiej.

 • Piloci - jak wymarzony zawód zamienia się w udrękę

  Strajk pilotów linii Ryanair obnażył wszystkie mankamenty zawodu pilota komunikacyjnego w jego obecnym wydaniu. W tanich liniach personel pokładowy musi zapłacić z własnej kieszeni nawet za szklankę wody podczas lotu.

 • Od pewnej kaczuszki do imperium Lego

  "Tylko najlepszy jest wystarczająco dobry" - tak brzmi motto, które wyznawał Ole Kirk Christiansen, twórca klocków LEGO. Jak przystało na twardego Wikinga, wbrew wszelkim przeciwnościom losu, przezwyciężył osobiste tragedie i klocek po klocku zbudował prawdziwą potęgę.

 • Plotki: „Słyszałaś, wyrzucili Aśkę?”. Biurowa panika: „Od jesieni w firmie zwolnienia!”. Takie czasy. Pracę może stracić każdy. Tragedia? To zależy od nas. Można mieć wyjście awaryjne, zmienić zawód. Ale… na jaki? I jak się do tego zabrać? Sprawdzę, czy to możliwe, a pomogą mi specjaliści od planowania kariery, psycholog i coach.

 • Pieniądze i medale - minister Bańka o sporcie i gospodarce

  Sport jest niezwykle istotną gałęzią polskiej i światowej gospodarki, dlatego resort sportu postawi na nowy program KLUB. Klub sportowy, który osiąga znaczące wyniki w kraju i we współzawodnictwie międzynarodowym, jest wspaniałą formą promocji - wskazuje Witold Bańka, minister sportu i turystyki, w rozmowie z Jerzym Dudałą.

 • W przyszłości twoje dziecko będzie wykonywało zawód, który jeszcze nie istnieje

  ...65 proc. obecnych uczniów szkół podstawowych będzie realizowało profesje, które dopiero powstaną w odpowiedzi na potrzeby dynamicznie zmieniających się realiów. Jednak niezależnie od wyboru kierunku studiów, kluczowa stanie się umiejętność ciągłego oduczania się zdobytych wcześniej kompetencji i uczenia nowych rozwiązań. To będzie dotyczyło większości branż, także spoza obszaru nowych technologii.

 • Lekarzy wciąż mamy za mało

  Zarówno kształcenie przeddyplomowe przyszłych lekarzy, jak i podyplomowe jest dzisiaj jednym z najistotniejszych tematów poruszanych podczas dyskusji dotyczących przyszłości ochrony zdrowia. To ze względu na fakt, że liczba - statystycznie licząc - 2,3 lekarza na 100 tys. mieszkańców stawia Polskę na końcu stawki krajów europejskich.

 • ...90 bezrobotnych rodziców z terenu Małopolski będzie mogło bezpłatnie zdobyć nowy zawód dzięki programowi "Praca Przyjazna Rodzicom". Projekt finansowany jest w ramach unijnego Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

 • Oferty zawodówek niedopasowane do rynku pracy

  System szkolnictwa zawodowego nie jest skuteczny; mimo iż na rynku brakuje fachowców, to 41 proc. absolwentów zawodówek nie znajduje zatrudnienia, głównie z powodu niedopasowania oferty szkół do potrzeb rynku pracy - stwierdza ostatni raport NIK.