• Informacje na temat:

  jak zgłosić dłużnika do krd

Artykuły na temat: jak zgłosić dłużnika do krd
 • ...}}--> W Polsce działają cztery biura informacji gospodarczej (BIG). Są to: Rejestr Dłużników ERIF BIG (www.erif.pl), BIG InfoMonitor (www.infomonitor.pl/), Krajowy Rejestr Długów BIG (www.krd.pl), Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (www.kbig.pl). Jeśli firma lub osoba prywatna chce wpisać dłużnika do BIG, musi spełnić pewne ustawowe warunki. Do BIG zgłosić można osobę prywatną, jeśli nie zapłaciła...

 • Jak wydostać się z rejestru dłużników

  Pan Stanisław chciał zaciągnąć kredyt. - Odmówiono mi, bo - jak się okazało - figuruję w rejestrze dłużników, mimo że moim zdaniem wszystkie wcześniej zaciągnięte pożyczki dawno spłaciłem. Jak ustalić, z jakiego powodu moje dane się tam znalazły? Czy mogę domagać się ich usunięcia - pyta pan Stanisław.

 • Czy twoje dane znajdują się w bazie Krajowego Rejestru długów, sprawdzisz w serwisie ochrony konsumenta: konsument.krd.pl...

 • Zadłużenie firm budowlanych w Krajowym Rejestrze Długów przekroczyło 1,6 mld zł; od końca lutego tego roku wzrosło o 254 mln zł - poinformowało w komunikacie KRD Biuro Informacji Gospodarczej. Wierzytelności branży zgłoszone w KRD wynoszą 440 mln zł.

 • Chcę wziąć pożyczkę w banku, ale nie jestem pewna, czy nie ma mnie na liście dłużników. Jak to sprawdzić i co zrobić, by zostać skreśloną z takiego rejestru? Wiesława F. z Turka...

 • Od czerwca pakiet wierzycielski ograniczy możliwości wyłudzeń

  1 czerwca wejdzie w życie pakiet wierzycielski nierzetelni przedsiębiorcy będą mieli mniejsze możliwości wyłudzeń, a informacja o niespłaconych należnościach szybciej trafi do rejestrów - mówią szefowie Biur Informacji Gospodarczej, które rejestrują nierzetelnych dłużników.

 • ...zgodne z zawartą umową. Mogą wynosić od kilku do kilkunastu procent. Wezwanie do zapłaty To pismo, jakie kieruje wierzyciel do dłużnika przed wszczęciem postępowania sądowego. kiedy wierzyciel wyśle(...) norma. Od każdego długu są procenty! Odsetki ustawowe: naliczane są od zaległości w takich opłatach, jak m.in. za: prąd, gaz, czynsz, telefon, kablówkę. Obecnie ustawowe odsetki wynoszą 13 procent...

 • Państwo będzie ścigać dłużników podatkowych. Na celowniku fiskusa ponad milion osób i firm!

  Rejestr Dłużników Należności Publicznoprawnych - to nowy instrument, nad którego stworzeniem pracuje Ministerstwo Finansów. Rejestr, do którego w założeniu miałaby zostać wpisana każda osoba, która zalega z płaceniem podatków, może zostać wprowadzony w życie od stycznia 2018 roku. Wstępny projekt powinien ujrzeć światło dzienne na przełomie grudnia i stycznia 2017.

 • Raport: Zadłużenie branży turystycznej w Polsce wzrosło do 14,8 mln zł

  Łączne zadłużenie branży turystycznej w Polsce notowane w Krajowym Rejestrze Długów wzrosło od początku lutego 2016 r. do marca 2017 r. o ok. 2 mln zł, z prawie 12,8 mln zł do 14,8 mln zł - wynika z najnowszego raportu KRD. Wskazano w nim jednocześnie, że zmniejszyła się liczba dłużników - z 458 do 440.

 • Mieszkaniówka wciąż prze do przodu

  Mało które statystki spływające ostatnio z naszej gospodarki wyglądają tak dobrze, jak ma to miejsce w przypadku budownictwa mieszkaniowego. W październiku po raz kolejny odnotowano bardzo dobre odczyty we wszystkich kluczowych wskaźnikach.