• Informacje na temat:

  jak zostać policjantem

Artykuły na temat: jak zostać policjantem
 • Nauczyciele, żołnierze, policjanci: Dla kogo podwyżki w przyszłorocznym budżecie?

  .... Jak wynika z uzasadnienia do projektu ustawy, na wyższe pensje mogą liczyć również Służba Więzienna, Policja, Straż Graniczna, BOR i Straż Pożarna. Na ten cel zostanie przeznaczone 775 mln zł(...) wysupłało o 1,3 mld zł więcej niż w 2017 r. Ten katalog rosnących wydatków pokazuje, że jest sporo grup, które skorzystają na przyszłorocznym budżecie. I jak liczą politycy PiS, swoją wdzięczność okażą...

 • Policjanci z planami kapitałowymi? Niewykluczone

  MSWiA rekomenduje objęcie wszystkich funkcjonariuszy programem dodatkowego oszczędzania na starość. Związki zawodowe i pracodawcy są przeciwni.

 • ...proc. i 1/3 wartości tej kwoty. Jej wysokość zależy również od tego, jak długo jeździmy bez OC. Do 3 dni wynosi 20 proc., do 14 dni – 50 proc., powyżej 14 dni – trzeba uiścić najwyższą przewidzianą...

 • Dwie osoby, które miały się dopuszczać oszustw pod pozorem prowadzenia firmy pośredniczącej w handlu mięsem, zatrzymali policjanci z Poznania. Grozi im ośmioletnie więzienie.

 • Policjanci chcą po 600 zł podwyżki. Są gotowi jechać do Brukseli

  .... - Naszym zdaniem konieczna jest nowa ustawa modernizacyjna na najbliższe lata, która będzie uwzględniać wzrost płac we wszystkich służbach mundurowych. Jednak z informacji, jakie do nas docierają, wynika, że strona rządowa chce, aby nowe rozwiązania dotyczyły wyłącznie wyposażenia, czyli sprzętu. A na to się nie zgodzimy - podkreśla Tomasz Krzemieński. Związkowcy zwracają uwagę, że rząd powinien jak...

 • Wesołe życie staruszka w mundurze. Zobacz, jakie emerytury dostają żołnierze i policjanci

  Emerytury byłych policjantów i żołnierzy rosną nie tylko szybciej niż pensje ich kolegów w czynnej służbie. Zwiększają się również różnice między świadczeniami mundurowymi a tymi pobieranymi z ZUS.

 • ...organizacyjnych jak również finansowych działania kontyngentów policyjnych w ramach międzynarodowych misji pokojowych.

 • Wrocławscy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który uwodził kobiety, a następnie wyłudzał od nich pieniądze. Nowy "Tulipan" uszukał kilka kobiet - ostatnia z poszkodowanych straciła ponad 40 tys. zł. Podejrzany był już wcześniej karany za takie przestępstwa.

 • Ile zarabiają policjanci?

  Policjant to trudny zawód. Bez wątpienia to również zawód wymagający. Jakie korzyści wobec tego płyną z wstąpienia do tych służb. Po pierwsze, warto wiedzieć, iż wynagrodzenie funkcjonariusza policji(...) kształtują się na poziomie 3135 zł netto. Według hierarchii, dyżurni i specjaliści usytuowani są w szóstej grupie zaszeregowania. Ich uposażenie to 3604 zł netto. Jak już zostało wspomniane, 13 tys...

 • 273 tys. zł wyłudził 46-latek, który podając się za policjanta CBŚP okradał starsze osoby w Krakowie. Mężczyzna został zatrzymany podczas odbierania pieniędzy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.