• Informacje na temat:

  jak zostac w ofe

Artykuły na temat: jak zostac w ofe
 • Według zapowiedzi rządu, sami zdecydujemy, jak oszczędzać na emeryturę: czy część naszych składek wpłynie do OFE, czy tylko do ZUS.

 • Bliski finał sprawy OFE

  Jak donosi dzisiejszy "Puls Biznesu", najpóźniej w grudniu 2015 r. wydany zostanie wyrok ws. zmian w otwartych funduszach emerytalnych (OFE).

 • ...osiągniemy wiek emerytalny. Dziedziczenie Nasze pieniądze zgromadzone na subkoncie w ZUS podlegają dziedziczeniu tak samo, jak środki w OFE. Dokument odsyłamy lub nie do końca lipca. Kolejną szansę(...) nadal będą przekazywane do OFE, albo przejdą do ZUS. W przypadku pierwszego wariantu powinni wypełnić deklarację, którą OFE rozsyłają do swoich klientów pocztą i wysłać ją do swojego oddziału ZUS...

 • Reprywatyzacja czy nacjonalizacja OFE

  Autorzy Planu Budowy Kapitału boją się, że gdyby dać nam możliwość natychmiastowego przeniesienia pieniędzy z OFE/funduszy inwestycyjnych do innych instytucji, to byśmy z niej skorzystali. To by oznaczało natychmiastowy kres OFE/FI.

 • ...zebranych na koncie w OFE. Formalności P. Kamil był członkiem OFE. Niedawno zmarł. Żona nie wie, jak załatwić sprawy dotyczące jego składek. Nie wie nawet, do którego OFE należał... Komentarz eksperta. Jeżeli nie wiemy, do którego OFE należał zmarły, możemy to sprawdzić w ZUS (informacji udzieli dowolny oddział). Gdy spadkobierca – jak żona p. Kamila – już to ustali, powinna zgłosić się do...

 • Rząd w sprawie zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych trzyma się wcześniejszych ustaleń, przedstawionych po raz pierwszy w lipcu przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Pytany przez dziennikarzy, jaka część środków OFE trafi do Funduszu Rezerwy Demograficznej, odpowiedział: "Mówiliśmy, że to jest około 25 proc., natomiast one też - te środki

 • Według zapowiedzi rządu, sami zdecydujemy, jak oszczędzać na emeryturę – czy część naszych składek wpłynie do OFE, czy tylko do ZUS.

 • Co dalej z OFE?

  Prezydent Andrzej Duda oficjalnie podpisał ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych, które wejdą w życie w największych firmach od 1 lipca przyszłego roku. Czy PPK pomogą giełdzie i pokryją odpływ środków w ramach tzw. "suwaka" z OFE? Zakończenie sprawy OFE cały czas pozostaje sprawą otwartą.

 • W jaki sposób mogę zawiadomić ZUS, że chcę pozostać w OFE? Czy zostanę poinformana, ile ze środków z OFE trafi do ZUS-u po reformie?

 • Niekonstytucyjność przepisów OFE

  Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz przekazała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności niektórych przepisów dotyczących Otwartych Funduszy Emerytalnych. Zapisom reformy OFE Rzecznik zarzuca, że godzą one w zasadę zaufania obywateli do państwa i prawa, a także stanowią nieproporcjonalne ograniczenie zasady wolności wyboru.