• Informacje na temat:

  jaka dywidenda kghm

Artykuły na temat: jaka dywidenda kghm
 • KGHM zatrudni ok. tysiąc osób

  ...- KGHM planuje zatrudnić ok. tysiąca osób w br., głównie w hutach i kopalniach, nowi pracownicy zastąpią przede wszystkim osoby, które odchodzą na emerytury. Z kolei Toyota zatrudnienie ograniczy.

 • Decyzja w sprawie dywidendy z KGHM będzie podjęta na walnym zgromadzeniu

  - Na zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy KGHM ocenimy, czy pobierzemy dywidendę (nagrodę z zysku) - powiedział w czwartek dziennikarzom minister skarbu Dawid Jackiewicz. Spółka planuje zwołać je w czerwcu.

 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Resort skarbu nie planuje wyższej dywidendy z KGHM niż propozycja zarządu, która wynosi 4 zł za akcję - poinformował Włodzimierz Karpiński, minister skarbu.

 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  ..., ale pozostającym pod jego kontrolą - co oznaczałoby np. objęcie jej działaniem takich firm jak KGHM czy Orlen. Według ministra Jackiewicza projekt ustawy ma być gotowy do końca marca, a to oznacza(...) Energi) zakończyły ubiegły rok na minusie, rekordową - 5 mld zł - stratę miał KGHM. Mimo to resort skarbu może liczyć na spore wpływy, bo spółki mimo strat deklarują wypłaty. PGE, która zakończyła...

 • Stabilny poziom produkcji górniczej, wzrost produkcji hutniczej i utrzymanie dyscypliny kosztowej to główne czynniki charakteryzujące osiągnięcia Grupy KGHM w 2014 roku. Był to kolejny rok postępu w obszarach produkcyjnych, rozwoju bazy zasobowej oraz zabezpieczenia finansowania. Mimo wielu wyzwań spowodowanych turbulencjami na rynkach metali, zakładane wcześniej cele zostały zrealizowane.

 • Związkowcy weszli w spór zbiorowy z zarządem KGHM

  Związkowcy z działającego w KGHM Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego weszli w tym tygodniu w spór zbiorowy z zarządem spółki - poinformował PAP przewodniczący związku Ryszard Zbrzyzny. ZZPPM domaga się 2 tys. zł premii dla pracowników, podniesienie płac pracownikom produkcji oraz poprawy bezpieczeństwa pracy.

 • Sierra Gorda, chilijska kopalnia, której współwłaścicielem jest KGHM, nie zrealizowała celów produkcyjnych na 2015.

 • Wkrótce obligacje KGHM mogą trafić na rynek

  KGHM szykuje się do emisji obligacji. Kupno papierów rozważy Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Miedziowa spółka zmienia strategię finasowania. Nie chce polegać, jak dotychczas, wyłącznie na kredytach bankowych.

 • Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź SA w 2016 r. ograniczyła roczny spadek przychodów do 4 proc., a skorygowanej EBITDA do 1 proc. dzięki konsekwentnej dyscyplinie kosztowej, utrzymaniu stabilnej produkcji oraz poprawie pod koniec roku sentymentu na rynku metali.