• Informacje na temat:

  jaka podwyżka emerytur w 2015

Artykuły na temat: jaka podwyżka emerytur w 2015
 • Zmiany w emeryturach i rentach w 2015 r.

  ...1 marca 2015, jak co roku, będzie waloryzacja świadczeń. Ale tym razem po nowemu. Na co mogą liczyć emeryci i renciści?

 • Rząd prognozuje w 2017 r. waloryzację na poziomie 0,52 proc. Ale ponownie wypłaci specjalne dodatki dla emerytów. Rada Ministrów zaproponuje powtórkę tegorocznego wariantu w sprawie podwyżek emerytur i rent, czyli waloryzację wynikającą z ustawowego wzoru "inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu płac".

 • Jak co roku 1.03.2015 r. ZUS podwyższy świadczenia emerytalno-rentowe. W tym roku metodą kwotowo-procentową. Podwyższona zostanie...

 • Rząd podniesie emerytury. Dodatek będzie jednorazowy

  Rząd ma gotowy projekt ustawy o jednorazowych dodatkach emerytalnych. Przewiduje on, że osoby otrzymujące świadczenia do 900 zł dostaną 400 zł zapomogi. Otrzymujący wyższe świadczenia otrzymają mniej.

 • MSW: Planowane podwyżki dla służb mundurowych od 2016 r.

  ...uposażeń wobec zamrażania wynagrodzeń w całej sferze budżetowej - mówiła Woźniak PAP. Poinformowała, że w budżecie na 2015 r. na zakupy sprzętu w służbach podległych MSW zaplanowano ponad 390 mln zł(...) r. podwyżkami zostaną objęci funkcjonariusze i pracownicy cywilni służb mundurowych. Większa pensja przełoży się na wzrost nagrody rocznej oraz zwiększenie funduszu nagród uznaniowych i zapomóg...

 • Projekt dotyczący waloryzacji rent i emerytur w 2015 r.

  Projektem ustawy zmieniającej zasady waloryzacji rent i emerytur w 2015 r. zajmie się dzisiaj Stały Komitet Rady Ministrów. Projekt zakłada, że w przyszłym roku minimalna kwota podwyżki wynieść ma 36 zł. Według MPiPS, zyska na tym ponad 90 proc. emerytów.

 • Mundurowi nie chcą już odchodzić na emeryturę. Służba bardziej się opłaca

  O połowę spadła liczba funkcjonariuszy, którzy w ubiegłym roku zdecydowali się na przejście na emeryturę. Powód? Służba stała się bardziej opłacalna.

 • Podwyżki emerytur? Możliwe jedynie jednorazowe świadczenie

  Najbardziej prawdopodobny wariant podwyżek to jednorazowe dodatki dla emerytów i rencistów.

 • Podwyżek jak na lekarstwo

  ...wykorzystana rezerwa, z której finansuje się likwidację skutków klęsk żywiołowych. Gdyby pieniędzy w niej nie było, podwyżka miałaby nastąpić w 2013 r. Sęk w tym, że w aktualizacji programu konwergencji, którą polski rząd przesłał Komisji Europejskiej, o podwyżkach dla tych służb nie ma mowy. Program konwergencji stwierdza jasno: w przyszłym roku podwyżki na pewno dostaną pracownicy publicznych...

 • Waloryzacja rent i emerytur: Świadczenia uwzględnią wzrost PKB

  Rosną szanse, że rząd trwale zmieni zasady waloryzacji rent i emerytur. Wzór na podwyżki może odnosić się do wzrostu gospodarczego.