• Informacje na temat:

  jaki fundusz inwestycyjny wybrać 2011

Artykuły na temat: jaki fundusz inwestycyjny wybrać 2011
 • Nie poradzimy ci, który wariant wybrać. Tę decyzję każdy musi podjąć sam. Podpowiemy natomiast, na co powinniśmy zwrócić uwagę.

 • Średnio 8,2 proc. środków na rozwój obszarów wiejskich w UE w latach 2011-2013 wydano błędnie - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

 • OFE ido zmiany -125 mld złotych trafi na konta 16 milionów Polaków

  Wicepremier, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd planuje wdrożyć zmiany w OFE w 2018 r. wedle pierwotnych założeń rządowych. Zakłada on przekształcenie ich w fundusze inwestycyjne. 75 proc środków zgromadzonych w funduszach emerytalnych około 125 mld zł zostanie przekazane na indywidualne rachunki członków OFE.

 • Nowe wymogi sprawozdawcze państw Unii Europejskiej nakładają na osoby prawne obowiązek legitymowania się podczas dokonywania transakcji na rynku kapitałowym kodem Legal Entity Identifier (LEI), czyli światowym Identyfikatorem Podmiotu Prawnego. Brak ważnego kodu LEI od 3 stycznia 2018 r. skutkuje wstrzymaniem możliwości realizacji transakcji brokerskich na rachunku.

 • Twórca funduszu EuroEast Stephane Chauvel jest obywatelem świata - studiował w Stanach Zjednoczonych, wiele lat pracował jako bankier w Hongkongu i w Singapurze, dlatego czasem żartuje że Francuzem jest weekendowym. EuroEast ma w portfelu gdyński Tensor i sopockie Centrum Haffnera. - Na razie jesteśmy skromną, elastyczną firmą o charakterze oportunistycznym. W Polsce chcemy rozwinąć skrzydła

 • Wpływy z opłaty przekształceniowej zależne od liczby ubezpieczonych, którzy pozostaną w IKE

  Wielkość wpływów z opłaty przekształceniowej będzie zależeć od liczby ubezpieczonych, którzy pozostaną w IKE, nie będzie ona dochodem budżetu, będzie stanowić przychód Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - poinformowało PAP biuro prasowe ministerstwa finansów.

 • Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju (Grupa PFR), za pośrednictwem spółki celowej PFR Life Science, przeprowadziła pierwszą inwestycję w sektorze biotechnologicznym biorąc udział we wtórnej publicznej emisji akcji spółki Selvita S.A., jednej z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie.

 • Koszty wynikające z kredytów frankowych powinny ponieść banki i kredytobiorcy - Jakubiak

  - Problem kredytów frankowych dotyczy zarówno banków, jak i kredytobiorców, dlatego koszty związane z rozwiązaniem tego problemu powinny solidarnie ponieść obie strony - uważa kończący kadencję przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

 • Surfland Systemy Komputerowe S.A., spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2011 r., działająca w branży IT, przeanalizuje w najbliższych tygodniach wariantowe opcje strategiczne. Emitent rozważa połączenie z innym podmiotem, stworzenie Grupy Kapitałowej lub budowę i rozwój działu systemów multimedialnych.

 • Fatalne oceny instytucji rynku kapitałowego

  Narodowemu Bankowi Polskiemu ufa 60 proc. Polaków, o 2 pkt. proc. mniej w porównaniu z poprzednim badaniem z 2011 r. - podano w raporcie Kantar Public (dawniej Zespół Badań Społecznych TNS Polska). Zaufanie do RPP - spadło o 5 pkt. proc. do 39 proc., a do GPW - o 8 pkt. proc. do 37 proc.