• Informacje na temat:

  jaki jest wskaźnik inflacji wynagrodzeń

Artykuły na temat: jaki jest wskaźnik inflacji wynagrodzeń
 • Urzędnicy sprzedani za podwyżki dla nauczycieli. Na wzrost wynagrodzeń muszą poczekać

  Członkowie korpusu służby cywilnej w przyszłym roku będą mogli liczyć na 6-proc. podniesienie płac. Ale w tym mają niewielkie szanse na dodatkowy wzrost wynagrodzeń. Fala odejść specjalistów będzie się pogłębiać.

 • Wskaźnik przyszłej inflacji rośnie trzeci miesiąc z rzędu

  Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen, wzrósł w listopadzie 2017 r. o 0,6 pkt, trzeci miesiąc z rzędu - poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

 • ​OPZZ chce podwyżki wynagrodzeń w budżetówce, rozważa akcję protestacyjną

  ...- Jeśli rząd i pracodawcy nie wyrażą w czwartek zgody - podczas posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego - na podwyżkę wynagrodzeń w sferze budżetowej, którą proponujemy, to przystępujemy do akcji protestacyjnej - zapowiedział we wtorek szef OPZZ Jan Guz.

 • BIEC: Istotny spadek wskaźnika przyszłej inflacji (WPI)

  Wskaźnik przyszłej inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych, w listopadzie 2018 r. obniżył się o 0,5 punktu w stosunku do wartości sprzed miesiąca. Był to trzeci, ale pierwszy tak istotny spadek wskaźnika - podało BIEC.

 • ...​W całym kraju pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zaczęli masowo składać wnioski o podwyżki wynagrodzeń. Jeśli ich nie dostaną, grożą odejściami.

 • Inflacja w kwietniu br. wyniosła 0,3 procent

  Inflacja w kwietniu br. wyniosła 0,3 proc. w porównaniu z marcem tego roku, a w ujęciu rocznym ceny w kwietniu były wyższe o 2 proc. - poinformował w piątkowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny.

 • Urzędnikom żyje się dobrze: Wynagrodzenia rosną, zwolnień nie będzie

  ...przyszłorocznych nie ma jeszcze decyzji. - W 2015 r. urzędnicy mogli liczyć na tzw. regulację wynagrodzeń od 150 zł do 300 zł. W przyszłym roku również planujemy podwyżki o wskaźnik inflacji - wskazuje(...) wynosiła niespełna 4,3 tys. zł, a w tym jest o blisko 200 zł wyższa. Kolejna podwyżka - 3 proc. - będzie miała miejsce w przyszłym roku. - W ubiegłym roku średnie wynagrodzenie wynosiło 3870 zł, w tym...

 • Ceny rosną jak na drożdżach. Inflacja niebawem przekroczy 2 proc.

  Wkrótce inflacja przekroczy 2 proc. i utrzyma się na tym poziomie przez kilka kwartałów. Z opublikowanych wczoraj przez Główny Urząd Statystyczny danych wynika, że w styczniu ceny płacone przez konsumentów były wyższe niż rok wcześniej o 1,7 proc.

 • Pracownicy jak zderzaki

  ...? Jakie zmiany następowały w tym czasie na polskim rynku pracy? - Wszystkie zmiany na rynku pracy dokonują się z opóźnieniem względem wskaźników PKB. Popyt na pracę jest pochodną popytu na dobra(...) żonę na urlopie wychowawczym, nie jest w stanie utrzymać swojej rodziny. Według danych Eurostatu wskaźnik zagrożenia ubóstwem pracujących jest w Polsce najwyższy w całej Unii Europejskiej. Na...

 • Inflacja w maju wyniosła 1,9 proc. rok do roku

  Inflacja w maju 2017 r. wyniosła 1,9 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny utrzymały się na niezmienionym poziomie - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny w tzw. szybkim szacunku wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych. W kwietniu inflacja wyniosła 2 proc rok do roku.