• Informacje na temat:

  jaki najlepiej otworzyć biznes

Artykuły na temat: jaki najlepiej otworzyć biznes
 • Stać cię na więcej, czyli jak otworzyć nowy rozdział w swojej karierze

  ...sceptycznie i wykazujemy umiarkowaną gotowość w tym względzie. Większość z nas, z różnych powodów, decyduje się wykonywać niesatysfakcjonującą pracę z obawy przed ryzykiem, jakie niesie nowe(...) - radzi Małgorzata Majewska. Nie bójmy się pracy na własny rachunek Zdarza się, że po wielu latach pracy na etacie chcemy otworzyć własną firmę. Nie ma w tym nic złego. Praca na własny rachunek...

 • Gigantyczny rynek otworzy się na Polaków

  - Negocjacje umowy o wolnym handlu i inwestycjach między UE i USA (TTIP) są priorytetem polskiego rządu w polityce handlowej - powiedział podczas konferencji o TTIP wiceminister gospodarki Andrzej Dycha. Uczestnicy spotkania podkreślali konieczność ułatwień dla MŚP.

 • Plotki: „Słyszałaś, wyrzucili Aśkę?”. Biurowa panika: „Od jesieni w firmie zwolnienia!”. Takie czasy. Pracę może stracić każdy. Tragedia? To zależy od nas. Można mieć wyjście awaryjne, zmienić zawód. Ale… na jaki? I jak się do tego zabrać? Sprawdzę, czy to możliwe, a pomogą mi specjaliści od planowania kariery, psycholog i coach.

 • Jak zatrzymać ciepło w domu? Przeczytaj rady eksperta

  Jak utrzymać przyjemną temperaturę w mieszkaniu, nie przepłacić i nie marnować energii? Zapytaliśmy o to eksperta - Piotra Laskowskiego z miesięcznika "Murator".

 • Adam Koziołkowski swoją pierwszą pracę za granicą znalazł w połowie lat 90. Robił to, czego nie chcieli robić inni - zaczynał od mycia toalet w niemieckim ogródku piwnym w Hildesheim. Z etatu sprzątacza awansował na szefa kuchni. Tam nauczył się robić pizzę, później w Polsce rozkręcił swój biznes. Mimo to nadal dostaje propozycje z zagranicy.

 • Jadwiga Emilewicz: Potrzebujemy więcej nowoczesnych spółek w Polsce

  - Potrzebujemy jeszcze więcej nowoczesnych spółek, które będą wykorzystywać najnowsze technologie, najlepiej te opracowane przez rodzime uczelnie i instytuty. To nie wydarzy się jednak bez zmiany nastawienia uczelni w Polsce, które muszą chcieć wspierać swoich studentów i młodych absolwentów, aby korzystali z ich laboratoriów i jak najszybciej - już na etapie pisania publikacji - mogli

 • ...364 dni. Tyle od niedawna możemy podarować swoim nowo narodzonym dzieciom. To dobrodziejstwo czy frustrujące wyzwanie? Pytamy o to mamy, które jako pierwsze mogły skorzystać z takiego rozwiązania. Julia przez cały macierzyński żyła w stresie, bo bała się stracić pracę. Edyta chciała być perfekcyjną mamą. Sonia postanowiła zapomnieć o firmie i celebrować nową rolę. Jaki rachunek wystawiło...

 • Utrata dostępu do poczty elektronicznej i strony internetowej prowadzonego biznesu bez wątpienia może stanowić szkodę. Ale odzyskanie pieniędzy od nieudolnej firmy hostingowej nie będzie łatwe.

 • Big City Life, czyli dzień z życia "czerwonych szelek"

  ...... Jednak zanim przeczytasz ten artykuł, usiądź wygodnie (najlepiej, jeśli masz taką możliwość, w Starbucksie), napij się kawy albo herbaty i wczuj się w atmosferę wielkiego, tętniącego wszystkim co(...). Dodatkowo zamawiasz kawę z mlekiem. Wymieniasz kilka zdań ze znajomymi. Wszyscy są zaskoczeni ostatnią decyzją jednego z waszych kolegów z pracy. Ma dość pracy dla banku i postanowił otworzyć własny fundusz...

 • Dzisiejsza decyzja Banku Japonii wydaje się być najrozsądniejsza dla tamtejszej gospodarki. BOJ oraz sektor finansowy wciąż nie potrafi ocenić wpływu ujemnych stóp procentowych na biznes oraz aktywność gospodarczą, dlatego też dalsze ich cięcie wydawało się mało prawdopodobne.