• Informacje na temat:

  jaki podatek jest od spadku

Artykuły na temat: jaki podatek jest od spadku
 • Podatek od spadku

  Mam bezdzietną siostrę, która chce zapisać mojej wnuczce mieszkanie. Jaki podatek zapłaci wnuczka? Jadwiga G. z Łomży...

 • W jakich okolicznościach sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze działu spadku podlegać będzie opodatkowaniu PIT?

  Zgodnie z prawem sprzedaż nieruchomości po 5 latach od dnia jej nabycia zwolniona jest z konieczności odprowadzania podatku dochodowego. Jak liczony jest ten podany przez ustawodawcę termin w przypadku nieruchomości nabywanych w drodze działu spadku?

 • Prędzej czy później każdy może zmierzyć się z problemem spadku po najbliższych. Warto wiedzieć, jak bez problemów załatwić podział majątku.

 • Spłata spadku a PIT

  Czy środki uzyskane z tytułu spłaty spadku uznane zostaną przez fiskusa za dochód i podlegać będą opodatkowaniu podatkiem PIT?

 • Każdego czeka kiedyś załatwianie spraw spadkowych. Trzeba iść do sądu lub notariusza i urzędu skarbowego. Wyjaśniamy, dlaczego to jest ważne.

 • Kiedy podatek od prezentu ślubnego?

  Nowożeńcy, zanim zaczną cieszyć się nową, wspólną drogą życia, powinni sprawdzić, czy od prezentów, które otrzymali, nie powinni zapłacić podatku. Prezenty ślubne to darowizna, która podlega opodatkowaniu podatkiem od spadku i darowizn.

 • Jak zostawić pieniądze w spadku

  ...) potrącany jest 19-proc. zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych. Odprowadza go fundusz. W jaki sposób dziedziczy się majątek Gdy zmarły pozostawił testament, otrzymują go osoby(...) pieniędzy należy zapłacić podatek od spadków i darowizn. Jego wysokość uzależniona jest od stopnia pokrewieństwa ze zmarłym. Osoby zaliczone do zerowej grupy podatkowej, tzn. zstępni, (np. dzieci...

 • Jaki podatek od darowizn od nieruchomości obciążonej kredytem?

  Ile warta jest nieruchomość? Odpowiedź wydaje się oczywista - tyle, ile zapłacił za nią nabywca albo tyle, ile wynika z wyceny na podstawie cen rynkowych w okolicy. A ile warta jest nieruchomość, obciążona kredytem hipotecznym?

 • ...zasad. Wyjaśnił także, na czym one polegają. Osoby z pierwszej grupy podatkowej, do której zaliczane są osoby z grupy zerowej, a także zięć, synowa i teściowie płacą podatek od spadku(...), która płaci podatek od spadku powyżej 4902 zł. Obcy muszą liczyć koszty Z wyjaśnień adwokata wynikało, że Agnieszka, jako osoba niespokrewniona ze spadkodawcą będzie musiała zapłacić najwyższy...

 • Data podziału spadku między spadkobiercami nie jest datą nabycia całości rzeczy

  Sprzedaż mieszkania, które częściowo się odziedziczyło a częściowo nabyło, może podlegać opodatkowaniu. Ale daninę trzeba zapłacić tylko od tej części, która została sprzedana przed upływem pięciu lat od chwili nabycia.