• Informacje na temat:

  jaki podatek od akcji osoba fizyczna

Artykuły na temat: jaki podatek od akcji osoba fizyczna
 • Księgowość jest kobietą. A inne specjalizacje?

  ...dziesiąta osoba zainteresowana programowaniem, energetyką i budownictwem to kobieta. Zaledwie 4 proc. z ponad stu tysięcy kobiet, które zarejestrowały się w serwisie Pracuj.pl w 2009 roku, chciałoby się...

 • Kogo dotyczą zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych?

  Rok 2018 przynosi sporo zmian w przepisach PIT. Część z nich należy uznać za korzystne, wszak służą wyjaśnieniu kwestii będących w ostatnich latach przedmiotem licznych wątpliwości interpretacyjnych lub przyczynią się do zmniejszenia zobowiązań podatkowych niektórych podatników.

 • ...-39 przeznaczony jest dla podatników, którzy w 2015 r. sprzedali nieruchomość, a PIT-38 przeznaczony jest dla osoby, która wykazuje stratę lub zysk ze sprzedaży akcji. Przez internet Udogodnieniem(...) powoduje obowiązku zapłaty podatku. Jeżeli był niższy lub równy tej kwocie, podatnik ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe. Jeśli jednak zaliczka za podatek została wcześniej potrącona przez...

 • Czy otrzymany przez absolwenta upominek w formie długopisu lub pióra z wygrawerowanym logo przedsiębiorcy, o wartości nieprzekraczającej 200 zł będzie podlegał zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PDOF?

 • ...w 2014 r. o jedną piątą. Spadły za to zyski z giełdy - wynika z danych izb skarbowych. Według informacji przesłanych nam przez 11 z 16 izb, ubiegłoroczny dochód zagraniczny, jaki zadeklarowali(...) skarbowe podliczyły też wstępnie dochody Polaków uzyskane z transakcji giełdowych. Z informacji przesłanych nam przez 14 izb wynika, że ubiegłoroczne zyski ze sprzedaży akcjibyły mniejsze niż rok...

 • Przewodnik po wirtualnych rozwiązaniach i realnych podatkach: bitcoiny, crowdfunding, aplikacja uber

  "Wykopałeś" bitcoina? A może dostałeś zastrzyk gotówki z akcji crowdfundingowej? Pamiętaj o formalnościach. Od sprzedaży bitcoinów trzeba zapłacić VAT, a od dochodu uzyskanego z crowdfundingu czy Ubera trzeba odprowadzić podatek.

 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  ...południu. Z informacji, jakie obecnie do nas napływają, wynika, że sporo ofert pracy będzie właśnie w ostatnim z wymienionych regionów oraz w północno-zachodniej części kraju - mówi Artur Ragan z agencji(...) zarabiania sezonowego w ogrodnictwie/rolnictwie oraz w hotelarstwie i gastronomii. - W 2012 r. można spodziewać się reakcji rynku pracy na doniesienia związane z drugą falą kryzysu. Jednak...

 • Sejm przyjął w rekordowym tempie 70-procentową stawkę podatku dla części tzw. "pożegnalnych" świadczeń menedżerów. Jak mówi "Rynkowi Kolejowemu" dr Radosław L. Kwaśnicki, w sprawie ustawy jest szereg wątpliwości.

 • W tym roku pojawiło się wiele nowości w podatkach

  Do ponad 85 tys. wzrósł w tym roku limit 50-proc. kosztów uzyskania przychodów, czyli kosztów autorskich, które można odpisać od podstawy opodatkowania. Skorzystać z tego będą mogły jednak osoby prowadzące konkretną działalność twórczą, wymienioną w ustawie. Na nowych przepisach podatkowych w tym roku skorzystają również m.in. pracownicy uzyskujący różnego rodzaju zapomogi.

 • Do końca lutego płatnicy przesłali ponad 21 mln e-PIT-ów

  Od początku roku do końca lutego płatnicy wysłali za pomocą systemu e-Deklaracje ponad 21 mln deklaracji PIT - poinformowało w czwartek PAP Ministerstwo Finansów. Zdecydowana większość dotyczyła dochodów pracowników oraz pobranych zaliczek na podatek. W największych galeriach handlowych w całym kraju będzie można w weekend rozliczyć się z podatku dochodowego od osób fizycznych.