• Informacje na temat:

  jaki podatek od zbycia akcji

Artykuły na temat: jaki podatek od zbycia akcji
 • ...rozliczane na PIT-38 (np. dochody ze zbycia akcji i papierów wartościowych). Kryterium dochodowe dotyczy tylko ulgi, gdy mamy jedno dziecko. Jeśli rodzice mają więcej potomków, nie ma znaczenia ile(...), nie miały dochodów wyższych niż 3089 zł. Prawo rodzica do odliczenia podatkowego zależy od tego: Jaką liczbę dzieci wychowuje; ile zarabia, a dokładniej, jakie są jego dochody – przy...

 • Przewodnik po wirtualnych rozwiązaniach i realnych podatkach: bitcoiny, crowdfunding, aplikacja uber

  "Wykopałeś" bitcoina? A może dostałeś zastrzyk gotówki z akcji crowdfundingowej? Pamiętaj o formalnościach. Od sprzedaży bitcoinów trzeba zapłacić VAT, a od dochodu uzyskanego z crowdfundingu czy Ubera trzeba odprowadzić podatek.

 • Podatki 2017: Nieliczni zyskają, dla większości bez zmian

  W 2017 r. ci, których dochód do opodatkowania nie przekroczy 6600 zł rocznie, nie zapłacą fiskusowi ani złotówki. Stracą ci, którzy wejdą w drugi próg podatkowy (85 528 zł), a najwięcej osoby, które zarabiają najlepiej. Dla większości Polaków jednak nic się nie zmieni.

 • W tym roku pojawiło się wiele nowości w podatkach

  Do ponad 85 tys. wzrósł w tym roku limit 50-proc. kosztów uzyskania przychodów, czyli kosztów autorskich, które można odpisać od podstawy opodatkowania. Skorzystać z tego będą mogły jednak osoby prowadzące konkretną działalność twórczą, wymienioną w ustawie. Na nowych przepisach podatkowych w tym roku skorzystają również m.in. pracownicy uzyskujący różnego rodzaju zapomogi.

 • Fiskus pobierze podatek dochodowy nie tylko przy aportach, ale także od gotówki wnoszonej do spółek. Eksperci są zdumieni, że tak duża zmiana mogła przejść niezauważenie przez rząd, Sejm i Senat.

 • Odsetki opodatkowane inaczej niż należność główna

  Odszkodowanie może być zwolnione z PIT, a czynsz za wynajem mieszkania oprocentowany ryczałtem. Ale od odsetek za opóźnienie w ich zapłacie podatek trzeba uiścić.

 • Źródła przychodów po nowemu

  Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianą przepisów ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych. Nowe regulacje mają wprowadzać inne zasady dotyczące opodatkowania wynagrodzeń, przychodów z działalności gospodarczej i zysków kapitałowych.

 • Czeka nas załamanie na rynku giełdowym

  Zdaniem analityków, wskutek wprowadzenia podatku od transakcji wolumen może spaść w najbardziej pesymistycznym wariancie: o 10 proc. w przypadku papierów wartościowych i o 20 proc. w przypadku instrumentów pochodnych. Reakcja rynku może być gwałtowna.

 • MF proponuje nowelizację przepisów podatkowych, które weszły w życie 1 stycznia 2018 r.; chce złagodzić m.in. niekorzystne dla firm rodzinnych regulacje dotyczące amortyzacji. Odpowiednie zmiany przewiduje projekt opublikowany w czwartek na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

 • Kogo dotyczą zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych?

  Rok 2018 przynosi sporo zmian w przepisach PIT. Część z nich należy uznać za korzystne, wszak służą wyjaśnieniu kwestii będących w ostatnich latach przedmiotem licznych wątpliwości interpretacyjnych lub przyczynią się do zmniejszenia zobowiązań podatkowych niektórych podatników.