• Informacje na temat:

  jaki podatek przy sprzedazy mieszkania

Artykuły na temat: jaki podatek przy sprzedazy mieszkania
 • Gdy zbyt szybko sprzedamy odziedziczony dom lub mieszkanie, trzeba będzie opłacić z tego tytułu podatek. Wynosi on 19 proc. od dochodu (w tym przypadku kwoty ze sprzedaży, bo nie możemy wykazać(...) sprzedaży przeznaczyć na własne cele mieszkaniowe – np. spłatę kredytu hipotecznego czy kupno innego mieszkania. Co jednak zrobić, gdy musimy odziedziczoną nieruchomość sprzedać szybko, by spłacić...

 • Jak nie płacić podatku od sprzedaży nieruchomości?

  Osoby fizyczne, zamieszkałe na terenie naszego kraju, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich przychodów. Wśród nich wyróżnić można nie tylko przychody z pracy czy działalności gospodarczej, ale także z nieruchomości położonych na terenie Polski, w tym także ze sprzedaży takiej nieruchomości. Istnieją jednak przypadki, w których zapłaty takiego podatku można uniknąć. Co trzeba zrobić?

 • Od blisko 5 lat jestem właścicielką mieszkania w górach. Myślałam, że kiedyś tam się przeniosę, ale wpadłam w długi i zmuszona będę sprzedać to lokum, aby je spłacić. Proszę o informację, ile wynosi podatek od sprzedaży mieszkania i czy muszę go zapłacić, jeśli kupiłam je już prawie 5 lat temu? Sabina z Kielc...

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

  Przeznaczenie posiadanego mieszkania na wynajem wiąże się ze sporym ryzykiem. Jednak korzyści płynące z najmu przeważają - nie warto rezygnować z zysków, zwłaszcza, że zbliżający się rok akademicki wyraźnie zwiększa liczbę potencjalnych klientów.

 • Pani Stasia ma mieszkanie w kamienicy bez windy. Nie ma rodziny. Z przyjaciółką chcą sprzedać ich mieszkania i razem kupić większe, by mogły się wspierać na starość(...) wspólnego mieszkania? – Mieszkanie może przejść na rzecz jednej z was przy spłacie drugiej. Można też je sprzedać i podzielić się pieniędzmi. W razie braku zgody pomiędzy wami zniesienie współwłasności...

 • Osoba, która wkrótce po zakupie mieszkania dokonuje sprzedaży przynależnych części wspólnych, powinna zapłacić podatek od dochodu z transakcji. Chyba, że skorzysta z ulgi, związanej z wykorzystaniem wpływów na własne potrzeby mieszkaniowe.

 • .... w lutym 2010 roku, powinien wstrzymać się z jego sprzedażą do 1 stycznia 2016 roku. Jeśli tego nie zrobi, zapłaci podatek – 19 proc. wartości nieruchomości Przy jego wyliczeniu, można odliczyć wszystkie poniesione koszty. Tak więc od ceny uzyskanej przy sprzedaży mieszkania odliczamy koszty jego zakupu i ewentualnych remontów (muszą być udokumentowane fakturami). W praktyce tego typu sytuacja ma...

 • Kto daje i odbiera, płaci podatek do sprzedaży mieszkania

  Zwrot darowizny z punktu widzenia podatkowego jest równoznaczny z jej nabyciem. A więc szybka sprzedaż takiego odzyskanego mieszkania będzie wiązać się z koniecznością zapłaty podatku. I na dodatek nie można obniżyć kwoty dochodu z transakcji o wydatki poniesione na zakup mieszkania - uważa Izba Skarbowa w Bydgoszczy.

 • Mieszkanie za 2000 euro

  Holandia - wynajęcie mieszkania w tym kraju jest dla Polaków zadaniem trudnym i kosztownym. Rozwiązaniem tego problemu może być lokum na barce zacumowanej na kanale. Najtańszą "łódkę" można kupić za niewiele ponad 2000 euro.

 • Przy rozwodzie dobrze jest pamiętać o podatkach

  Spłata byłego małżonka ze środków uzyskanych ze sprzedaży niedawno odziedziczonej nieruchomości? Jeśli spojrzeć na sprawę pod kątem szybkiego załatwienia rozliczeń porozwodowych, jest to niezłe rozwiązanie. Ale jeśli wziąć pod uwagę podatki, ocena może być gorsza.