• Informacje na temat:

  jaki smiglowiec dla polskiej armii

Artykuły na temat: jaki smiglowiec dla polskiej armii
 • Wyżyna Lotnicza da Polakom tysiące miejsc pracy

  ...końca 2017 roku - podsumował Majman.  Polski przemysł lotniczy zatrudnia teraz ok. 23-24 tys. ludzi w ponad 130 przedsiębiorstwach.  W kwietniu w przetargu na wielozadaniowe śmigłowce dla armii do(...) i Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce i na Śląsku. Powstały warunki do stworzenie nowego, dużego klastra lotniczego na osi Łódź-Radom-Dęblin. Nazwaliśmy ten region Wyżyną Lotniczą - powiedział szef Polskiej Agencji...

 • Turcy, Francuzi czy Amerykanie? Kolejna wojna o kontrakt dla polskiej armii

  W Polsce już można oglądać turecki śmigłowiec uderzeniowy T129 Atak. W tym tygodniu przyleci także francuski Tiger. W przyszłym amerykańskie AH-1 Zulu i AH-64 Apache Guardian.

 • Szydło: Stawiamy na sprzęt dla armii produkowany w Polsce

  Stawiamy na to, by sprzęt dla polskiej armii produkowany był w Polsce; zapraszamy do Polski zagranicznych inwestorów, chcemy, by tu budowali nowoczesne firmy - mówiła w poniedziałek w zakładach PZL-Świdnik S.A. premier Beata Szydło.

 • EC-725 Caracal nie jest śmigłowcem, którego potrzebowała polska armia - twierdzi dr Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa Collegium Civitas. Jego zdaniem maszyna Airbus Helicopters to bardzo dobra konstrukcja, tyle że służy do innych zadań niż te, do których potrzebuje sprzętu wojsko. Resort obrony zapewnia, że śmigłowiec przeszedł pozytywnie wszystkie niezbędne testy.

 • Śmigłowce dla polskiej armii. MON wskaże maszynę do prób

  Polska gospodarka zyska niezależnie od tego, kto wygra przetarg na nowe śmigłowce dla polskiej armii - tak twierdzi prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jego koncern ma podpisane umowy z wszystkimi trzema producentami startującymi w tym konkursie. Ministerstwo Obrony Narodowej jeszcze dziś ma ogłosić wyniki przetargu.

 • PGZ zacieśnia współpracę z Bell Helicopter

  Polska Grupa Zbrojeniowa i amerykańska spółka z grupy Textron INC - Bell Helicopter podpisały list intencyjny dotyczący realizacji programu "Kruk". Dokument zakłada współpracę przy realizacji programu dostarczenie śmigłowców uderzeniowych dla polskiej armii.

 • Jeszcze przez tydzień MON czeka na oferty w przetargu na śmigłowce

  Do 27 marca, a nie jak wcześniej deklarowano do 13 marca, Inspektorat Uzbrojenia czeka na oferty wstępne do przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. Przesunięcie terminu nastąpiło m.in. ze względu na wniosek jednego z wykonawców.

 • Każdemu oferentowi w przetargu na śmigłowiec stawiany jest wymóg inwestycji w Polsce, co oznacza przyrost miejsc pracy i przypływ technologii - komentował w środę szef MON Tomasz Siemoniak wyniki pierwszego etapu oceny ofert w postępowaniu na śmigłowce.

 • USA zadowolone z polskiej decyzji ws pocisków Patriot

  Rząd Stanów Zjednoczonych - zadowolony z decyzji polskiego resortu obrony. Amerykański Departament Stanu podkreślił, że plan modernizacji polskich sił zbrojnych oraz poparcie zobowiązania NATO do inwestycji zbrojeniowych o wartości 2% PKB, przyczyniają się do wzmocnienia Sojuszu.

 • Polska pozyska nowoczesne śmigłowce szturmowe? Boeing oferuje Polsce transfer technologii

  Nasza armia nie dysponuje na razie śmigłowcami szturmowymi. Ich funkcję z braku alternatywy pełnią Mi-24, ale niebawem może się to zmienić. W ramach programu Kruk MON planuje zakup kilkudziesięciu takich helikopterów. Pod uwagę są brane Bell AH-1Z Viper, AgustaWestland AW129 Mangusta, Eurocopter EC 665 Tiger oraz AH-64 Apache amerykańskiego Boeinga. O tym ostatnim rozmawiamy z Terrym Jamisonem z Boeinga.