• Informacje na temat:

  jakie akcje kupić w 2013

Artykuły na temat: jakie akcje kupić w 2013
 • Związkowcy z Opla pytają: Co robi rząd, aby ochronić miejsca pracy?

  Związkowcy z gliwickiego Opla coraz bardziej zaniepokojeni - jak mówią - bezczynnością rządu w sprawie wielkiej fuzji na rynku motoryzacyjnym. Tydzień temu francuski koncern motoryzacyjny PSA Peugeot Citroen ogłosił, że chce kupić niemieckiego Opla. Cztery tysiące pracowników z Gliwic nie wie, co taka decyzja może oznaczać dla ich przyszłości. Dlatego planują wysłanie pisma do rządu w tej sprawie.

 • OFE uciekają od akcji

  OFE kontynuują wyprzedaż polskich akcji. Saldo zakupów akcji przez OFE w lipcu wyniosło minus 800 mln zł, przy czym fundusze emerytalne kupiły zagraniczne akcje za 100 mln zł - wynika z szacunków Trigon DM. To największą skalą podaży w całej historii systemu piszą analitycy.

 • Do 31 lipca 2014 r. musieliśmy zdecydować, czy chcemy, by nasze składki emerytalne trafiały do ZUS i do OFE (tak było wcześniej), czy tylko do ZUS. Konieczność tej decyzji wprowadziły nowe przepisy dotyczące emerytur z 2013 r. Wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości dotyczące tych ostatnich zmian w systemie emerytalnym.

 • Kryzys w gospodarce, który w Polsce najbardziej odczuwalny był w 2012 i 2013 roku, wymusił znaczne cięcia kosztów w firmach. Oszczędności można szukać praktycznie w każdej sferze działalności - także w zakresie użytkowania drukarek i dedykowanych im materiałów eksploatacyjnych. Jak zatem działać?

 • Mam gdzieś to państwo

  Jest stolarzem. Prowadził firmę, płacił podatki i składki. Walczył ponad dwa lata, ale państwo zabierało za dużo. Zwinął interes i teraz na czarno robi schody, meble i szafki. - Ja się pracy nie boję, fach mam. Tylko wk...a mnie chciwość państwa. Mojego państwa. Tylko jakie ono moje? - nie kryje żalu. Z właścicielem zakładu stolarskiego (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) rozmawia Rafał...

 • Grupa Robyg zakontraktowała 513 lokali w Q3 2014

  Grupa Robyg w III kwartale 2014 roku zakontraktowała 513 lokali netto w Warszawie i Gdańsku, z uwzględnieniem rezygnacji. Oznacza to wzrost o ponad 7 proc. wobec analogicznego okresu 2013 roku. Od początku 2014 roku Grupa Robyg zakontraktowała narastająco już 1569 lokali - co przybliża spółkę do osiągnięcia tegorocznego celu, jakim jest kontraktacja na poziomie ponad 2000 lokali.

 • ...w celach zarobkowych do: Wrocławia, Trójmiasta, Warszawy, Krakowa oraz Poznania. W raporcie tym zapytano również, jakie warunki musiałaby spełniać oferta pracy, aby pracownicy zdecydowali się na(...) M. (2013) Pakiety relokacyjne - ofensywa pracodawców na rynku, dostępny w internecie: http://youngpro.pl/artykuly/baza-wiedzy/pakiety-relokacyjne- proc.E2 proc.80 proc.93-ofensywa-pracodawcow-na-rynku...

 • Handlem paszportami trudni się wiele państw. Istnieją też wyspecjalizowane agencje, które doradzają zainteresowanym inwestorom, gdzie i w jakim państwie można najkorzystniej zainwestować swoje kapitały i uzyskać obywatelstwo danego państwa lub zezwolenie na stały pobyt.

 • ...z małych luksusów. – Nie kupuję książek, gazet, nie chodzę do kina, teatru. To były pierwsze oszczędności, na jakie się zdecydowałam. Żadnych nowych ubrań, butów, dodatków. Donaszam to, co mam(...) komuś malucha. A w zeszłym tygodniu odkryłam stronę w internecie, gdzie można kupić składniki do samodzielnego wyrobu kremów – www.zrobsobiekrem.pl. Ekstrakty owocowe lub roślinne kosztują...

 • Prywatyzacja w Polsce: Debiut Banku Pocztowego przyciąga inwestorów

  Prywatyzacja polskiej gospodarki jeszcze się nie zakończyła. Jak powiedział Wiesław Rozłucki, prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych i jej współtwórca, inwestorzy liczą na jesienny debiut akcji Banku Pocztowego, którego właścicielami są PKO BP i Poczta Polska.