• Informacje na temat:

  jakie banki nie przeszły stress testu

Artykuły na temat: jakie banki nie przeszły stress testu
 • 25 banków oblało testy. Nie poradzą sobie w kryzysie!

  Na 130 banków strefy euro przebadanych przez Europejski Bank Centralny, 25 nie poradziłoby sobie, gdyby doszło do powrotu kryzysu gospodarczego. Polski sektor bankowy wypadł na tym tle całkiem dobrze - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.

 • Wiceprezes ZBP przedstawia dekalog bankowego cyberbezpieczeństwa

  Operacje bankowe w sieci najlepiej przeprowadzać z jednego komputera, trzeba zmieniać co jakiś czas loginy i PIN-y oraz korzystać co najmniej z dwóch banków - to według wiceprezesa Związku Banków Polskich Mieczysława Groszka niektóre punkty "dekalogu bezpieczeństwa" w bankowości elektronicznej. Jego zdaniem, nie ma banku, który by nie spełniał podstawowych wymogów bezpieczeństwa elektronicznego.

 • Koszty wynikające z kredytów frankowych powinny ponieść banki i kredytobiorcy - Jakubiak

  - Problem kredytów frankowych dotyczy zarówno banków, jak i kredytobiorców, dlatego koszty związane z rozwiązaniem tego problemu powinny solidarnie ponieść obie strony - uważa kończący kadencję przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

 • Nie ma dziś szans na ustawę frankową zgodną z oczekiwaniami - Szydło

  Premier Beata Szydło przyznała w Radiu Maryja, że nie ma możliwości, aby zrobić taką ustawę frankową, jakiej środowisko frankowiczów oczekuje. Poinformowała też, że na ten temat rozmawiała z prezesem NBP Adamem Glapińskim oraz nowym szefem KNF Markiem Chrzanowskim. Pomoc dla frankowiczów była sztandarowym pomysłem w czasie prezydenckiej kampanii Andrzeja Dudy.

 • Podczas środowej sesji europejskiej euro wciąż pozostawało pod presją doniesień agencji Reuters, jakoby EBC przymierzał się do skupowania obligacji korporacyjnych począwszy od 1 kwartału 2015 r. a decyzję o rozpoczęciu działania miał podjąć już podczas grudniowego posiedzenia. Dementi rzecznik ECB specjalnie nie zniechęciło strony podażowej, rynek doniesienia te odczytał jako gotowość banku do

 • Tylko siedem banków nie przeszło tzw. stress testów

  Siedem banków w UE nie przeszło oczekiwanych z napięciem przez rynki finansowe testów wytrzymałości, jakim poddanych zostało 91 dużych europejskich banków - ogłosił w piątek komitet europejskich nadzorów bankowych CEBS. Jedyny w grupie polski bank - PKO BP - sprawdzian zaliczył.