• Informacje na temat:

  jakie sa urzedy

Artykuły na temat: jakie sa urzedy
 • W razie kłopotów finanso-wych senior może się starać o zasiłek celowy przeznaczony na zaspokojenie niezbędnych potrzeb. Zalicza się do nich m.in. kupno jedzenia, lekarstw, odzieży, opału czy wykonanie niewielkich napraw, a nawet dojazdy do lekarza lub na rehabilitację. Nie ma sztywno ustalonej kwoty tego zasiłku. Zależy ona od zasobności gminy i sytuacji osoby składającej wniosek.

 • Rada Ministrów przyjęła założenia do nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej. Dokument zakłada, że urzędy skarbowe, samorządy oraz ZUS będą powiadamiały biura informacji gospodarczej o wymagalnych zobowiązaniach prawno-podatkowych osób fizycznych i firm.

 • "Trzynastki" dla byłych pracowników urzędów marszałkowskich pod znakiem zapytania

  Już w połowie lutego zarząd Wód Polskich wysłał pisma do wszystkich marszałków województw z apelem o wypłacenie byłym pracownikom jednostek samorządowych tzw. trzynastek. Ustawowo należność ta powinna być uregulowana do końca marca. - Z odpowiedzi, jakie przesyłają nam marszałkowie wynika, że nie poczuwają się do tego obowiązku - zawiadamia rzecznik Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie...

 • Urzędy zasypują przedsiębiorców stertą formularzy

  Statystyczna polska firma musi każdego roku wypełnić i zanieść do urzędu 209 różnego rodzaju druków, sprawozdań, deklaracji i innych pism. To potężne obciążenie dla przedsiębiorców - wynika z raportu Grant Thornton.

 • ...zamożne (które korzystają ze świadczeń pomocy społecznej), duże rodziny oraz osoby zagrożone lub poszkodowane katastrofami lub klęskami żywiołowymi. Na jakie wsparcie można liczyć? Komentarz eksperta...

 • Czy rzeczywiście warto kontrolować pracę urzędników?

  Inwestor, który musi czekać bardzo długi czas na uzyskanie decyzji administracyjnej nie jest w praktyce pozbawiony narzędzi, by wywrzeć nacisk na zwlekających urzędników. Jeśli już natkniemy się na opieszałego urzędnika nie wolno biernie pobłażać jego niekompetencji. Jak zatem skutecznie kontrolować pracę urzędników?

 • ...urzędu i czego może się spodziewać po tej wizycie. Bądź przygotowany do wyjaśnień! Księgowy zalecił Rafałowi przede wszystkim... spokój. – Wezwanie nie oznacza wcale, że usłyszysz jakieś zarzuty lub będziesz musiał zapłacić podatek, choć oczywiście nie jest to wykluczone. Równie dobrze może jednak się okazać, że nie zgadzają się jedynie dane adresowe lub jakieś inne dane w zeznaniach rocznych PIT...

 • Od początku września sprawy podatkowe i zusowskie przedsiębiorca załatwi w dowolnym urzędzie skarbowym

  Fiskus od początku września posługuje się nowym narzędziem administracji podatkowej, jakim jest Centralny Rejestr Danych Podatkowych. To duże ułatwienie dla podatnika, który może teraz załatwiać formalności w dowolnym urzędzie skarbowym na terenie całego kraju.

 • .... Jakie sprawy będziemy mogli załatwić w dowolnym urzędzie Złożymy zapewnienie o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. Otrzymamy zaświadczenie stwierdzające brak...

 • Podatnicy nie odzyskają wyższej kwoty wolnej

  Urzędy odmawiają stwierdzenia nadpłaty, gdy podatnicy domagają się jej z powodu niekonstytucyjnej kwoty wolnej od podatku.