• Informacje na temat:

  jakie stawki podatku dochodowego

Artykuły na temat: jakie stawki podatku dochodowego
 • ...kwoty będzie można jeszcze odliczyć 240,60 zł od podatku dochodowego. Możliwe jest też otrzymanie tzw. kredytu podatkowego, czyli zwolnienia z płacenia zaliczek na podatek dochodowy w pierwszym lub(...) i innych instytucjach. Zasiłek na dłużej Czy osoba bezrobotna z racji wieku otrzyma zasiłek dla bezrobotnych wyższy i na dłużej? A. Zamojska: Tak, bo stawki zasiłku są uzależnione od stażu. Także okres...

 • Pomimo tego, że pracownicy masowo wybierają okres wakacji na czas urlopowego wypoczynku, dla wielu pracodawców nie jest to czas, w którym mogą sobie pozwolić na funkcjonowanie na tzw. zmniejszonych obrotach. To powoduje, że w letnich miesiącach wielu z nich posiłkuje się zatrudnieniem sezonowego personelu. Na sposób jego rozliczenia w podatku dochodowym ma wpływ to, w jakiej formie ono występuje.

 • Ulgi na dzieci

  Jeśli wychowujesz pociechy, możesz zmniejszyć swój roczny podatek – sprawdź, jakie są limity dochodowe i ile możesz odliczyć.

 • Jakie zmiany czekają na małych podatników od 2017 r.?

  Obniżenie stawki podatku dochodowego od osób prawnych z 19 proc. do 15 proc. dla grupy małych podatników oraz podatników rozpoczynających działalność - w roku, w którym rozpoczęli działalność - to główna zmiana nowelizacji ustawy o podatku dochodowym.

 • ...składki na ubezpieczenie zdrowotne - wyliczonej i odliczonej od podatku dochodowego, podstawa naliczania podatku dochodowego, potrącenia, wynagrodzenie netto do wypłaty. Jeżeli chodzi o osoby(...)Artykuł 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, iż pracodawcy jako płatnicy mają obowiązek obliczać i pobierać w ciągu roku zaliczki na podatek dochodowy od osób, które uzyskują od...

 • Mateusz Szczurek: Kwota wolna od podatku to fetysz. Tępy i drogi instrument

  Nie będzie podwyższenia kwoty wolnej od podatku? Sprzeciwia się temu minister finansów. - Kraje, które mają wyższą kwotę wolną od podatku, mają również kilkaset razy wyższy podatek do nieruchomości - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Mateusz Szczurek.

 • Dowiedz się, jakie zmiany w ustawach zostały wprowadzone w nowym roku i kto na nich szczególnie skorzysta. Sprawę wyjaśnia nasza redakcyjna prawniczka, Agnieszka Antoniak.

 • Czy sprzedaż gruntu powstałego na wskutek podziału nieruchomości uznawana jest za sprzedaż majątku prywatnego, czy może stanowi w opinii fiskusa profesjonalny obrót nieruchomościami, a zatem powinna podlegać stawkom podatku VAT od działalności gospodarczej?

 • Nieustannie słyszymy, że powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby być zatrudnionym na umowę o pracę. "Dbający" o nasze interesy nawołują, aby każdą relację pomiędzy osobą wykonującą pracę a zamawiającym ująć w rygory prawa pracy. Jakie są plusy i minusy otrzymywania wynagrodzenia w oparciu o stosunek pracy?

 • Sprawiedliwe podatki? Najbogatsi w naszym kraju ich nie płacą, a krezusami dla fiskusa są ci, którzy pracują ponad miarę

  Należy zbudować system podatkowy od nowa. Nie mogą tego robić politycy. I jeśli model zostanie opracowany, to nie może być tak, że podczas drugiego czytania w Sejmie ktoś - mówiąc kolokwialnie - dorzuci "...lub czasopisma", co zburzy cały przyjęty wcześniej porządek - mówi w wywiadzie dla DGP Prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, kierownik Katedry Prawa Finansowego.