• Informacje na temat:

  janukowycz ukraina

Artykuły na temat: janukowycz ukraina
 • Kto kupi Ukrainę?

  Na Ukrainie korupcja stała się nieodzownym elementem codzienności. Jej źródłem jest sposób przeprowadzenia zmiany ustrojowej, a antidotum nie zna nawet Leszek Balcerowicz.

 • Będziemy bronić się w sprawie długu wobec Rosji

  Ukraina będzie broniła swych racji we wszczętym przez Rosję sporze sądowym o spłatę kredytu, udzielonego w czasach rządów obalonego w 2014 roku prezydenta Wiktora Janukowycza - ogłosiło w tym tygodniu ministerstwo finansów w Kijowie. W 2013 roku Rosja kupiła ukraińskie obligacje państwowe na sumę 3 mld dolarów emitowane na podstawie prawa angielskiego i notowane na giełdzie irlandzkiej.

 • Senat jednogłośnie zgodził się w czwartek na ratyfikację przez prezydenta RP Układu o stowarzyszeniu między Unią Europejską a Ukrainą.

 • Ukraina wprowadza moratorium na spłatę długu wobec Rosji

  - Rząd Ukrainy wprowadził moratorium na spłatę długu wobec Rosji wynoszącego w sumie ok. 3,582 mld dolarów w związku z zakupieniem przez Rosję pod koniec 2013 roku ukraińskich obligacji na sumę 3 mld dol. - poinformował w piątek ukraiński premier Arsenij Jaceniuk.

 • Unia ma poważny problem z Ukrainą

  Sytuacja na Ukrainie jest dużo bardziej niebezpieczna niż dekadę temu, gdy po pomarańczowej rewolucji swary w prozachodnim sojuszu doprowadziły do powrotu władzy prorosyjskiej Partii Regionów Wiktora Janukowycza - ocenił w piątek "Financial Times".

 • Ukraina nad ekonomiczną przepaścią

  Ukraina drastycznie podnosi ceny energii dla odbiorców prywatnych i tnie świadczenia socjalne. Wszystko po to, by zapobiec niewypłacalności i uzyskać zagraniczne kredyty. Większości mieszkańców grozi nędza.

 • Rosja złożyła pozew przeciw Ukrainie za niespłacenie 3 mld dolarów kredytu

  - Rosja złożyła w środę pozew przeciwko Ukrainie do sądu w Londynie w związku z niespłaceniem przez Kijów kredytu w wysokości 3 mld dolarów - poinformował rosyjski minister finansów Anton Siłuanow. Moskwa zażądała od Kijowa uregulowania długu i pokrycia kosztów sądowych.

 • Rosja składa propozycję Ukrainie ws. zadłużenia

  Rosja proponuje Ukrainie rozłożenie na raty spłatę długu. Jego wysokość wynosi 3 mld dolarów a wykup zapada w grudniu 2015 r. Taką propozycję złożył prezydent Putin po zakończeniu szczytu G20.

 • Leszek Balcerowicz: Kończę swoją misję. Ukraina uratowana od katastrofy

  - Zaczyna się wzrost gospodarczy. Ruszają inwestycje. Rozszerza się wymienialność hrywny. Ta ekipa uratowała Ukrainę od katastrofy - mówi "DGP" prof. Leszek Balcerowicz.

 • Ukraina może wstrzymać spłatę zadłużenia

  Ukraiński parlament przyjął we wtorek ustawę, dającą rządowi prawo do wstrzymywania spłaty zadłużenia zagranicznego, zaciągniętego u kredytodawców komercyjnych. W uzasadnieniu wyjaśniono, że celem tych działań jest obrona interesów narodowych.