• Informacje na temat:

  japonia tsunami

Artykuły na temat: japonia tsunami
 • Panasonic zwolni 17 tysięcy pracowników

  ...mln dolarów). Władze firmy twierdzą, że nie są na razie w stanie oszacować strat wynikających z trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziło Japonię 11 marca tego roku. W rejonach, które dotknęła(...) japońskie koncerny do restrukturyzacji i optymalizacji kosztów. W przypadku firmy Panasonic proces restrukturyzacji rozpoczął się już w zeszłym roku, a tsunami i trzęsienie ziemi dodatkowo przyczynia...

 • Japońska legenda o trzech strzałach

  Kiedy premier Japonii Shinzo Abe przedstawił swój program gospodarczy "trzech strzał" na przełomie 2012 i 2013 r., wydarzenie to stało się tematem nagłówków na całym świecie. W istocie Abe znalazł się nawet na okładce magazynu Time.

 • ...japońska inwestycja i dowód, że trzęsienie ziemi i tsunami z marca 2011 r. absolutnie nie zniechęciły przedsiębiorców z Kraju Kwitnącej Wiśni do projektów nad Wisłą. -W Polsce funkcjonuje prawie 300 japońskich firm, które zatrudniają 40 tys. osób. Wiele z nich reinwestuje. Japonia jest drugim, po USA, największym zagranicznym inwestorem w Polsce - komentuje Yoshizane Ishii, pierwszy sekretarz...

 • Operator elektrowni jądrowej Fukushima zapłaci

  Sąd w Fukushimie nakazał we wtorek rządowi Japonii oraz firmie TEPCO, operatorowi elektrowni jądrowej Fukushima I, w której w 2011 r. wskutek trzęsienia ziemi doszło do poważnej awarii, wypłacenie 500 mln jenów (4,5 mln dolarów) odszkodowań.

 • Prognozy europejskich pensji - 2015 rok pod znakiem wzrostu

  ...znajdzie się Grecja i Belgia. Należy jednak pamiętać, że jest to prognozowana dynamika wzrostu nominalnych wynagrodzeń, czyli nie były one korygowane o inflację. Unia Europejska versus USA i Japonia(...), jaki nastąpił w 2012 roku mógł być w dużej mierze skutkiem kataklizmu która wpłynęła na ogólne załamanie koniunktury w tym kraju. Do dziś skutki tsunami nie są w pełni usunięte, chociaż kraj powoli wraca...

 • Wtorek przynosi osłabienie dolara amerykańskiego wobec wszystkich walut G10. Notowania kontraktów terminowych na S&P 500 minimalnie, ale jednak rosną, co wskazuje na poprawę nastrojów w dniu dzisiejszym, po tym jak poniedziałek przyniósł spadki na większości indeksów giełdowych.

 • Niektórych czekają dłuższe święta

  ...trzęsienie ziemi i falę tsunami, które na początku marca nawiedziły Japonię. W zakładach montażowych i zakładach produkcji silników w Wielkiej Brytanii, w zakładach montażowych we Francji i Turcji...

 • Środowisko hutnicze za ochroną rynku przed nieuczciwym importem

  Ponad dwie trzecie wykorzystywanej w Polsce stali pochodzi z importu. Część sprowadzanych z zagranicy wyrobów trafia na krajowy rynek po nieuczciwych, zaniżonych cenach - alarmują polscy producenci stali, postulując skuteczną ochronę unijnego rynku przed dumpingiem m.in. z Chin czy Białorusi.

 • Nowe technologie w bankowości

  W ciągu najbliższych lat technologie biometryczne znajdą szerokie zastosowanie w bankowości. Dzięki systemowi skanującemu naczynia krwionośne w dłoni czy siatkówkę oka wypłaty z bankomatów i korzystanie z kart stanie się znacznie bezpieczniejsze. Biometria to tylko jedna z innowacji, która w centrum stawia potrzeby ludzkie. Na tego typu rozwiązaniach skupia się firma Fujitsu.

 • Wczoraj obserwowaliśmy nowe rekordy na amerykańskim indeksie S&P500. Wynikało to w dużym stopniu ze świetnych nastrojów na rynku ropy.