• Informacje na temat:

  jarosław kaczyński

Artykuły na temat: jarosław kaczyński
 • Lubimy uderzyć władzę po kieszeni

  PiS czyta w duszy suwerena. Pomysły na cięcie pensji parlamentarzystów i samorządowców podobają się Polakom - wynika z panelu badawczego Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej". Rzadko kiedy pytania o działania rządzących dają tak jednoznaczne wyniki. Wyraźna jest bardzo wysoka akceptacja dla pomysłów Jarosława Kaczyńskiego.

 • Frankowicze proszą Jarosława Kaczyńskiego o spotkanie

  Grupujące frankowiczów Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" (SBB) wystosowało list, w którym zwróciło się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o spotkanie, by bezpośrednio przekazać mu informację o sytuacji posiadaczy walutowych kredytów mieszkaniowych.

 • W Polsce brakuje 5 milionów miejsc pracy

  Odbudowa polskiego przemysłu to jeden z warunków zwalczenia straszliwej społecznej plagi, jaką jest bezrobocie - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, otwierając w poniedziałek w Ursusie ekspercką debatę na temat pracy dla Polaków.

 • Jarosław Kaczyński: Nie mamy planu podwyższenia podatków

  Nie mamy żadnego planu podwyższenia podatków - zapewnia w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Na pewno nie chcemy uderzać w przedsiębiorców, wręcz przeciwnie, chcemy ich zachęcić do inwestycji i innowacyjności - dodaje.

 • Jedyny skuteczny środek na walkę z bezrobociem

  Zdaniem rządu jedynym skutecznym sposobem walki z bezrobociem jest utrzymanie wzrostu gospodarczego - napisano w rządowej odpowiedzi na zarzuty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Rząd planuje w najbliższych latach zasilić gospodarkę kwotą 700-800 mld zł.

 • Frankowicze szykują wielką demonstrację po słowach Jarosława Kaczyńskiego

  Po słowach Jarosława Kaczyńskiego organizacje frankowiczów szykuję wielką demonstrację. 25 marca chcą przejść przez Warszawę - sprzed Pałacu Prezydenckiego do Ministerstwa Finansów. To ma być ich sprzeciw wobec złamania słowa danego przez Prawo i Sprawiedliwość.

 • Rząd kręci przy pomostówkach

  Ekipa Jarosława Kaczyńskiego chce ograć partnerów społecznych z Komisji Trójstronnej. Tylko że w tej grze fauluje, bo ustawa o wcześniejszych emeryturach bez listy zawodów będzie niezgodna z konstytucją.

 • Jarosław Kaczyński: Będziemy bronić polskiej złotówki

  - Przed nami wybory bardzo wielkiej stawki; będziemy decydować o losie Polski i Polaków - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej w Bydgoszczy. Zapowiedział obronę takich kwestii jak polska złotówka.

 • Pracujący emeryci ratunkowym kołem gospodarki. Firmy liczą na starszych, kobiety i imigrantów

  ...lub dodatków dla emerytów. Jarosław Kaczyński powiedział w sobotę, że rozmowy na ten temat trwają w rządzie i kierownictwie PiS. Jak wynika z naszych informacji, propozycja ma być gotowa w ciągu...

 • Jarosław Kaczyński chce wydawać więcej. Czeka nas wzrost podatków?

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński chce wzrostu wydatków publicznych w relacji do PKB. Inaczej niż rząd zadeklarował Brukseli. Dyrektywa z Nowogrodzkiej może pokrzyżować plany resortu finansów.