• Informacje na temat:

  jas mos

Artykuły na temat: jas mos
 • Exodus w branży. Tysiące pracowników opuszczą śląskie kopalnie

  ...przejść do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Jest to jeden z elementów realizowanego przez zarząd spółki programu restrukturyzacji, który zakłada przekazanie części majątku ruchu Jas-Mos (część kopalni(...) przeróbki, którzy też chcą skorzystać z urlopów, natomiast na jednorazowe odprawy zdecydowało się 406 osób. W pierwszej kolejności będą brani pod uwagę pracownicy kopalni Jas-Mos, bo właśnie zasoby...

 • Akcjonariusze JSW zdecydowali o przekazaniu ruchu Jas-Mos do SRK

  Akcjonariusze Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zgodzili się w środę na nieodpłatne przekazanie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) tzw. ruchu Jas-Mos, będącego częścią kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie. Zaakceptowali też sprzedaż wałbrzyskiej koksowni Victoria bez przetargu.

 • Jastrzębska Spółka Węglowa: Restrukturyzacja następuje w wielu obszarach

  W Jastrzębskiej Spółce Węglowej trwają procesy naprawcze w różnych obszarach. W ramach restrukturyzacji spółka przekaże do Spółki Restrukturyzacji Kopalń część dawnej kopalni Jas-Mos.

 • Jastrzębska Spółka Węglowa pozbywa się majątku

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) przekaże do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) część dawnej kopalni Jas-Mos, gdzie kończy się możliwy do opłacalnego wydobycia węgiel. Wraz z majątkiem kopalni do spółki restrukturyzacyjnej przejdzie ok. 2,5 tys. osób z ponad 24-tysięcznej załogi JSW. Grupa JSW zamknęła ubiegły rok rekordową stratą netto zbliżoną do 3,3 mld zł.

 • Produkcja węgla JSW w III kwartale wyniosła 3,5 mln ton, a koksu 0,9 mln ton

  Produkcja węgla JSW w III kwartale 2017 r. wyniosła 3,54 mln ton wobec 4,1 mln ton rok wcześniej i 3,78 mln ton w II kwartale - podała spółka w komunikacie. Produkcja węgla koksowego spadła do 2,55 mln ton z 2,85 mln ton rok wcześniej, a węgla energetycznego spadła do 0,99 mln ton z 1,24 mln ton przed rokiem.

 • Jastrzębska Spółka Węglowa zachęca pracowników do skorzystania z osłon socjalnych

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) rozpoczęła w czwartek kampanię, w ramach której informuje pracowników o możliwościach skorzystania z osłon socjalnych po przejściu do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK). Firma chce poznać skalę zainteresowania pracowników osłonami.

 • Ponad 120 pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) złożyło dotąd wstępne deklaracje dobrowolnego przejścia do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), by tam skorzystać z osłon socjalnych. Zainteresowanie osłonami przedstawiciele jastrzębskiej spółki oceniają jako duże.

 • DM PKO BP w raporcie z 11 października podwyższył cenę docelową dla JSW do 74 zł z 40 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj".

 • W październiku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej powstała kolejna zakładowa organizacja związkowa. Jest to ZZ "Jedność" Pracowników JSW S.A. KWK "Knurów-Szczygłowice" , licząca 65 członków.

 • Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zapewnił w piątek w Katowicach, że nie ma żadnego harmonogramu likwidacji kopalń, do respektowania którego zobowiązałby się polski rząd. Powtórzył, że kluczowa dla reformy górnictwa jest poprawa wyniku branży, a nie zamykanie kopalń.