• Informacje na temat:

  jasser adam

Artykuły na temat: jasser adam
 • Zmiany w licencjonowaniu zawodów maklera i doradcy

  ...(...)" - powiedział dziennikarzom po spotkaniu pełnomocnik premiera ds. ograniczenia biurokracji Adam Jasser. Dodał, że to był punkt wyjściowy do poniedziałkowej dyskusji. "System w obecnym kształcie potrzebuje pewnych modyfikacji. Istnieją luki, pewne niedociągnięcia i brakuje pełnej przejrzystości" - powiedział Jasser. Pomysł zmian pochwaliła m.in. Komisja Nadzoru Finansowego. "Z naszych analiz...

 • Adam Jasser odwołany ze stanowiska prezesa UOKiK

  Premier Beata Szydło odwołała Adama Jassera ze stanowiska prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według niego procedura wyłonienia nowego prezesa może potrwać do miesiąca.

 • UOKiK będzie mieć większe kompetencje w walce z nieuczciwością

  Prezes UOKiK Adam Jasser mówi o nowych przepisach, które dadzą urzędowi nowatorskie narzędzia do zwalczania nieuczciwej sprzedaży produktów finansowych. Jasser uważa, że na obecnym etapie rozwoju rynku taka nieuczciwość stała się niemal normą.

 • Do UOKiK trafiają setki tysięcy zgłoszeń od oszukanych

  W Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu noweli, która dzięki zwiększeniu uprawnień UOKiK zapewni lepszą ochronę konsumentów na rynku finansowym. Inicjatywa wynika z takich doświadczeń jak afera Amber Gold czy problemy z tzw. polisolokatami. Kluby PO, PiS i SLD oraz koło RP opowiedziały się za nowelizacją ustawy.

 • Szef UOKiK zapowiada lepsza ochrona konsumentów na rynku usług finansowych

  Ochronę konsumenta na rynku usług finansowych trzeba wzmocnić; - mówi PAP szef UOKiK Adam Jasser.

 • Minister rolnictwa i prezes UOKiK idą na wojnę?

  Minister rolnictwa i prezes UOKiK o pogarszających się relacji pomiędzy firmami spożywczymi, a sieciami handlowymi. Zarówno Marek Sawicki, jak i Adam Jasser podkreślali konieczność wzmocnienia pozycji producentów żywności.

 • Prezes UOKiK: Nowela antymonopolowa jest korzystna dla przedsiębiorców

  - Nowela antymonopolowa, która weszła w życie w niedzielę, jest korzystna dla biznesu, przede wszystkim dla uczciwych przedsiębiorców, w których najbardziej uderzają zakłócenia konkurencji. Firmy muszą pilnować, by nie dochodziło w nich do nadużyć - mówi prezes UOKiK Adam Jasser.

 • Ostatnia szansa dla skruszonych uczestników karteli

  Skruszeni uczestnicy karteli mogą uniknąć surowej kary lub uzyskać jej obniżenie, jeśli pójdą na współpracę z UOKiK w ramach programu łagodzenia kar - tzw. leniency. Szef UOKiK zachęca do składania wniosków leniency przed 18 stycznia, gdy wchodzi w życie nowe prawo.

 • MF i UOKiK wprowadzą stały monitoring banków pod kątem obsługi kredytów walutowych

  Ministerstwo Finansów i UOKiK wprowadzą stały monitoring banków pod kątem tego jak wprowadzają zalecenia Komitetu Stabilności Finansowej. Jednym z efektów monitoringu ma być lista dobrych praktyk związanych z udzielaniem kredytów walutowych. Na tej podstawie powstanie ranking banków najlepiej traktujących "frankowiczów".

 • UOKiK skontroluje Getin Noble Bank i Pekao

  UOKiK wszczął postępowanie w sprawie niedotrzymania przez banki Getin Noble Bank i Pekao umów kredytowych, udzielonych we frankach szwajcarskich. Jest to zdaniem urzędu nieuczciwa praktyka rynkowa.