• Informacje na temat:

  jastrzębska spółka węglowa

Artykuły na temat: jastrzębska spółka węglowa
 • Spółki węglowe wracają do klas górniczych

  Spółka Węglowa podpisała porozumienie z Urzędem Miasta w Jastrzębiu-Zdroju; zgodnie z nim w Zespole Szkół nr 6 i Zespole Szkół Zawodowych w tym mieście otwarte zostaną klasy, które przygotują uczniów do(...). W latach 2004-2014 tylko Kompania Węglowa, której następcą jest PGG, udzieliła gwarancji zatrudnienia dla prawie 8,5 tys. uczniów szkół zawodowych i techników. W 2015 r., w związku z trudną sytuacją spółki...

 • Utrata płynności Jastrzębskiej Spółki Węglowej?

  Jastrzębska Spółka Węglowa chce obciąć CAPEX (wydatki inwestycyjne) w 2015 roku do "niezbędnego minimum" i obniżyć jednostkowe koszty wydobycia. Spółka widzi ryzyko utraty płynności - poinformowali w piątek przedstawiciele spółki.

 • Jastrzębska Spółka Węglowa SA W pierwszej kolejności spójrzmy na akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA. Według danych pochodzących z rocznika giełdowego, stopa zwrotu z akcji spółki za 2016 rok wyniosła 528 proc. Najniżej ceny akcji były na poziomie 8,66 zł a najwyżej sięgnęły 88,70 zł. Spółka odnotowała 4,4 mln zł zysku netto, co było dużym wzrostem wobec ponad 3 mld straty w 2015 roku. Ze...

 • Jastrzębska Spółka Węglowa zakłada, że w latach 2018-2030 średni roczny wynik netto spółki będzie wynosił ok. 1 mld zł - poinformował prezes Daniel Ozon.

 • Jastrzębska Spółka Węglowa przyjmie do pracy ok. 670 osób

  Około 670 osób zamierza w tym roku przyjąć do pracy Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW). Prawie połowa z nich to absolwenci szkół górniczych i uczelni, którym firma zagwarantowała pracę. Pozostali będą wybierani m.in. spośród kilku tysięcy osób, które wcześniej starały się o pracę w spółce. Będą też przyjmowane nowe podania.

 • W piątek, 9 lutego na warszawskiej GPW Jastrzębska Spółka Węglowa przedstawiła w obecności wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego długofalową strategię rozwoju na lata 2018 - 2030.

 • Spółka JSW Koks podniesie wynagrodzenia o 9 procent

  Koks, podobnie jak w JSW, obowiązuje pakiet gwarancji socjalnych, zawarty gdy latem 2011 r. jastrzębska spółka wchodziła na giełdę. Z godnie z zapisami tego pakietu, co najmniej do 20 lipca 2021 roku(...) komunikacie biura prasowego śląsko-dąbrowskiej "S". Zatrudniająca ok. 2,4 tys. osób firma JSW Koks to spółka skupiająca aktywa koksownicze Jastrzębskiej Spółki Węglowej, złożona z dawnego Kombinatu...

 • Jastrzębska Spółka Węglowa analizuje możliwości refinansowania zadłużenia

  Do końca stycznia Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) chce wyłonić doradcę, który wspomoże spółkę w procesie wyboru ścieżki refinansowania obecnego zadłużenia. Na luty zaplanowano serię spotkań z instytucjami finansowymi, m.in. EBI i bankami chińskimi.

 • Koniec płacowego eldorado w spółkach Skarbu Państwa

  Niższe pensje prezesów, mniejsze odprawy i zakaz konkurencji - państwowe firmy wprowadzają nową ustawę kominową. Na pierwszy ogień poszedł PGNiG.

 • Jastrzębska Spółka Węglowa pozbywa się majątku

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) przekaże do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) część dawnej kopalni Jas-Mos, gdzie kończy się możliwy do opłacalnego wydobycia węgiel. Wraz z majątkiem kopalni do spółki restrukturyzacyjnej przejdzie ok. 2,5 tys. osób z ponad 24-tysięcznej załogi JSW. Grupa JSW zamknęła ubiegły rok rekordową stratą netto zbliżoną do 3,3 mld zł.