• Informacje na temat:

  jednostka wojskowa

Artykuły na temat: jednostka wojskowa
 • ...w wyznaczonych jednostkach wojskowych, albo w ośrodkach szkolenia. WKU ustala terminarz ćwiczeń na cały rok, z wyłączeniem lipca i sierpnia. – Najczęstszą formą są ćwiczenia rotacyjne, które łącznie...

 • Qumak zbuduje symulator do szkolenia wojsk inżynieryjnych, który w pełni odzwierciedli rzeczywiste działania taktyczne na współczesnym polu walki, ze szczególnym uwzględnieniem zadań inżynieryjnych. Opracowywany system to jedna z największych tego typu inwestycji w Europie. Realizacja projektu zamówionego przez Wojskową Akademię Techniczną potrwa do końca kwietnia 2015 roku, a jego wartość wynosi ponad 2,6 mln zł netto.

 • Podwyżki dla wojskowych od przyszłego roku. Mogą otrzymać nawet 500 zł więcej

  ...tys. zł brutto, a w jednostkach wojskowych jest o 700 zł niższa - dodaje. Pracownicy cywilni wojska zapowiadają, że w kolejnym roku również będą walczyć o podwyżki. Jak politycy dbają o armię...

 • W posiadaniu Agencji Mienia Wojskowego jest ponad 4,2 tys. ha

  W posiadaniu Agencji Mienia Wojskowego jest ponad 4,2 tys. ha, ale nie wszystkie nadają się na cele mieszkaniowe - zapowiedziała PAP Małgorzata Weber, rzecznik AMW. Grunty te np. pod budowę domów może przejąć Krajowy Zasób Nieruchomości.

 • ​MON przygotowuje zmiany w dodatkach dla żołnierzy

  Dodatki specjalne dla wszystkich żandarmów, wyższe dodatki służbowe dla dowódców kompanii oraz służących w jednostkach dowodzących operacjami specjalnymi - to niektóre zmiany, jakie szykuje MON w dodatkach wypłacanych żołnierzom obok uposażenia zasadniczego.

 • 3,8 tys. zł na rękę to zbyt mało. Studenci nie chcą iść do wojska

  MON prognozowało, że w sześciotygodniowym szkoleniu wojskowym podczas wakacji weźmie udział 10 tys. studentów. Ostatecznie będzie ich tylko 3,5 tys.

 • SN: Likwidacja urzędu może prowadzić do zwolnień z pracy

  ....  W uzasadnieniu uchwały SN zastrzegł, że przenoszenie zadań pomiędzy jednostkami nie musi powodować automatycznych zwolnień i generalnie likwidacja jednostek administracji nie powinna powodować takich zwolnień(...) sytuacja, w której przeprowadza się reorganizację mającą na celu likwidację przerostów zatrudnienia i usprawnienie działań administracji. "Wówczas należy zwrócić uwagę, czy jednostka, przejmująca...

 • Rządowy projekt zmniejszenia emerytur wojskowych za służbę w PRL

  Obniżenie emerytur i rent rodzinnych ok. 12 tys. osób zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, zamieszczony na stronie Sejmu.

 • Aż 9 chętnych na jedno miejsce

  Przenoszenie jednostek, zaskakujące dymisje i plotki o mniej korzystnych regulacjach emerytalnych, zwiększyły wśród wojskowych grono niezadowolonych - ujawnia "Polska The Times".

 • Dron nadaje ton

  Słowo "dron" pochodzi ponoć od podobnego mu fonetycznie, angielskiego czasownika "drone", który znaczy tyle co buczeć, brzęczeć albo warkotać. A teraz proszę spojrzeć za okno: czy wisi tam w powietrzu coś, co łyska szklanym okiem i brzęczy? Nie? Jeszcze nie...