• Informacje na temat:

  jest na emigracji ilu polaków

Artykuły na temat: jest na emigracji ilu polaków
 • Zarobki w Europie a rozmiary emigracji Polaków

  Polacy często decydują się na wyjazd do innych krajów Europy. Swoboda przepływu ludzi powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na pracę za granicą. Panuje powszechne przekonanie, że nasi rodacy swoją decyzję motywują chęcią osiągania wyższych zarobków. W niniejszym artykule zaprezentowane zostaną główne kierunki emigracji Polaków zestawione z możliwościami zarabiania.

 • FOR: Przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego będzie wypychać młodych Polaków na emigrację

  Eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju uważają, że przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego (65 lat dla mężczyzn oraz 60 lat dla kobiet) może spowodować większą emigrację młodych Polaków.

 • Co prawda bezrobocie w Polsce spada, ale jednocześnie rośnie liczba osób, które myślą o emigracji zarobkowej. Z najnowszych danych firmy Work Service wynika, że na Zachód chcą wyjechać głównie młodzi(...) przy zbiorze ogórków lub truskawek wynoszą 5-9 euro na rękę (najczęściej zakwaterowanie jest bezpłatne). Zdarza się, że jest to praca na czarno. Podobnie jak praca opiekunek osób starszych, które mogą...

 • Raport FOR: Polacy w Wielkiej Brytanii

  Głównym powodem migracji z Polski do Wielkiej Brytanii jest dobrze funkcjonujący brytyjski rynek pracy i wyższe dochody. Bazując na oszacowaniach pracy Sprenger (2013) można obliczyć, że w ostatniej dekadzie różnice w poziomie dochodu były odpowiedzialne za 70 proc. migracji z Polski do Wielkiej Brytanii - przekonują eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 • Koniec emigracyjnej fali? Polacy wracają z zagranicy

  ...obcokrajowców, chociaż chętniej widzielibyśmy powroty rodaków z emigracji. Ilu Polaków szuka dzisiaj szczęścia na emigracji? Trudno policzyć. Według szacunków GUS na koniec 2015 r. czasowo na obczyźnie(...) pozwala wyciągnąć wniosek, że osiedlenia w przytłaczającej większości dotyczą rodaków powracających z emigracji. - To między innymi efekt poprawy na rynku pracy. Bezrobocie jest najniższe od ponad...

 • Ile kosztowałby Brexit?

  Brexit byłby negatywny dla polskiej gospodarki, kosztując ją potencjalnie do 1% PKB w pierwszym roku po Brexicie: niższy popyt na towary z Polski (do 0,5pp), mniejszy eksport usług (0,1-0,2pp), potencjalne cła (do 0,1pp), mniejszy budżet UE (do 0,1pp) oraz mniejsze przekazy pieniężne do Polski (do 0,1pp, patrz wykres dnia).

 • Ile zarabiają informatycy w Europie?

  Większość firm, niezależnie od profilu działalności i branży, w której działa, potrzebuje wsparcia pracowników IT. Postęp technologiczny sprawia, że specjaliści z sektora IT są ciągle poszukiwani(...) się na pracę na emigracji, gdzie otrzymują znacznie wyższe wynagrodzenie. Trzeba jednak pamiętać, że w takich krajach jak Szwajcaria czy Anglia zarobki są wysokie, ale koszty życia nie należą do...

 • Gdzie wyjechać, by nie zbankrutować na emigracji?

  Koszty życia w Polsce należą do najniższych w Europie, ale niskie zarobki wciąż przekładają się na stosunkowo dużą liczbę wyjeżdżających "za chlebem". Gdzie najbardziej opłaca się pracować, a gdzie wyjazd może być dużym ryzykiem? I gdzie za naszą pensję kupimy najwięcej? Zanim przyjmiemy ofertę pracy za granicą, sprawdźmy na co tak naprawdę wystarczy nam nasza wypłata.

 • Zachęty UE nasilą emigrację za pracą

  Polaków za granicę. Nadal bowiem zasadą jest, że obywatel UE znajduje pracę w swoim kraju. Sieć EURES to jeden z filarów swobodnego przepływu osób w Unii Europejskiej. Nie(...) decydującym czynnikiem emigracji jest wysokość zarobków i poziom życia - uważa prof. Elżbieta Kryńska. Potwierdza to Grzegorz Kądzielawski, wskazując, że do zatrzymania...

 • W 10 lat Polacy zarobili w UE 885 miliardów złotych

  W ciągu 10 lat naszej obecności w strukturach Unii Europejskiej, Polacy zarobili w sumie ponad 885 mld złotych (w latach 2004-2014). Na wyjazd do pracy za granicą zazwyczaj decydują się mężczyźni, a kraje, które wybierane są najczęściej to: Wielka Brytania, Niemcy i Holandia. To wyniki najnowszego raportu na temat emigracji Polaków, przeprowadzonego przez firmę Euro-Tax.pl.