• Informacje na temat:

  jest wojna na ukrainie

Artykuły na temat: jest wojna na ukrainie
 • Niebezpieczne skutki zatrudniania cudzoziemców

  Polski rynek pracy w coraz większym stopniu opiera się o możliwości i kwalifikacje migrantów pochodzących z państw trzecich. Rok 2014 był rekordowy zarówno pod względem liczby rejestrowanych zezwoleń na pracę, jak i oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

 • Kto kupi Ukrainę?

  Na Ukrainie korupcja stała się nieodzownym elementem codzienności. Jej źródłem jest sposób przeprowadzenia zmiany ustrojowej, a antidotum nie zna nawet Leszek Balcerowicz.

 • Tani pracownik pilnie poszukiwany

  .... i była najmniejsza od 25 lat! Wynik z pewnością można uznać za bardzo dobry, zważywszy na to, że w Polsce jest dziś od 2 mln pracowników z zagranicy, z czego zdecydowaną większość stanowią obywatele(...) Ukrainie, bo nie ma bariery językowej, bo mają tu znajomych, bo znają wymagania pracodawców? 53-letnia Hanna w Polsce pracuje od siedmiu lat. Najpierw sprzątała na czarno, a od trzech lat ma umowę o pracę...

 • Ukraina nad ekonomiczną przepaścią

  Ukraina drastycznie podnosi ceny energii dla odbiorców prywatnych i tnie świadczenia socjalne. Wszystko po to, by zapobiec niewypłacalności i uzyskać zagraniczne kredyty. Większości mieszkańców grozi nędza.

 • Szara strefa zmienia wszystko. Zaskakujące wskaźniki dotyczące bezrobocia

  W lutym stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w woj. warmińsko-mazurskim 19,6 proc. i była najwyższa w  kraju - podał Główny Urząd Statystyczny. Pierwsza pozycja regionu w tym rankingu jest(...) dla byłych pracowników PGR-ów. Dlatego nadal wielu jest zarejestrowanych w urzędach pracy. Jeśli jednak uwzględni się szarą strefę gospodarki, to okazuje się, że mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego...

 • Wojna z Ukrainą kosztowała Gazprom 6 mld dolarów

  6 mld dolarów stracił rosyjski koncern Gazprom w wyniku konfliktu wokół dostaw gazu dla Ukrainy - oświadczył szef rządu w Kijowie Arsenij Jaceniuk. Premier zapowiedział, że w roku bieżącym jego kraj zmniejszy zużycie gazu do 40 mld metrów sześciennych.

 • Polsce grozi katastrofa demograficzna. Bez imigrantów wkrótce zabraknie rąk do pracy

  ..., a następnym krokiem jest imigracja - stwierdza ekonomista i dodaje, że to może być korzystne i stosunkowo łatwe szczególnie teraz, gdy różnica w dochodach w Polsce i na Ukrainie jest znaczna. Za dwadzieścia(...)" i "nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki", warto się pokusić o analogie historyczne pomiędzy Niemcami w latach powojennych XX wieku a Polską wieku XXI. Bo wbrew pozorom podobieństw jest bardzo wiele...

 • Wojna zmieniła ukraińską gospodarkę

  Przeprowadzamy zmiany, dokonujemy reform i oczekujemy, że zostanie to dostrzeżone oraz docenione - mówi ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia.

 • Niemiecki biznes zaniepokojony nowymi sankcjami USA wobec Rosji

  Niemieckie interesy z Rosją kwitną. Trend ten mogą powstrzymać nowe sankcje zapowiedziane przez USA. Minister gospodarki RFN ostrzega przed wojną handlową.

 • Ukraina idzie na wojnę z korupcją

  Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk zapowiedział nasilenie walki z korupcją i polecił, by w pierwszej kolejności została ona wykorzeniona ze służb podatkowych i celnych. Zwalczaniem łapówkarstwa będą zajmowały się specjalne "lotne brygady" podlegające najwyższym władzom kraju.