• Informacje na temat:

  jestem po 50 ofe czy zus

Artykuły na temat: jestem po 50 ofe czy zus
 • Od 1.04. do 31.07. br. możesz zdecydować, gdzie chcesz odkładać pieniądze na emeryturę. Czy tyl ko w ZUS, czy również w OFE.

 • ZUS zły: Nienawidzą go wszyscy, nawet jego pracownicy

  Nienawidzimy państwa i jego instytucji. A najbardziej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nienawidzą go wszyscy: pracodawcy, pracownicy, emeryci. Nawet sami jego pracownicy.

 • Według propozycji rządowej będziemy mieć prawo wyboru, czy chcemy kolejne składki wpłacać tylko do ZUS, czy do Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE) i do ZUS. Do OFE może trafiać(...) deficyt w tej instytucji (państwo dopłaca rocznie do ZUS 40-50 mld zł). – Waloryzacja składek w ZUS-ie dała nieco większe stopy zwrotu niż samo OFE (dane w tabelce). Co będzie bardziej opłacalne...

 • Będzie pozew zbiorowy o nasze składki w ZUS

  Dopuszczalny prawnie jest pozew zbiorowy przeciw ministrowi pracy, ZUS i kilku towarzystwom emerytalnym w związku z reformą OFE - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

 • .... subkonto i do OFE (II filar) – to środki te podlegają dziedziczeniu. W tej drugiej sytuacji: żona otrzyma przelew 50 proc. środków z subkonta męża na jej konto w ZUS (także z rachunku w OFE, jeśli(...) przez niego wskazanym. A jeśli nie zrobił żadnej dyspozycji, te środki (50 proc.) wejdą do masy spadkowej. Środki OFE Pani Anna z Kalisza chce „zapisać” siostrze zebrane składki w OFE. Pyta, czy...

 • Sąd oddalił pozew zbiorowy ws. reformy OFE

  Warszawski sąd okręgowy w środę oddalił pozew zbiorowy przeciw ministrowi pracy, ZUS i kilku towarzystwom emerytalnym, w związku z reformą OFE w 2014 r. Wyrok jest nieprawomocny, reprezentant grupy będzie rozważać apelację.

 • Jestem na wcześniejszej emeryturze nauczycielskiej. Należałam do OFE. W ZUS-ie poinformowano mnie, że nie otrzymam zgromadzonych przez siebie środków w OFE. Czy ZUS ma rację? Bogusława, 55 lat, Lublin...

 • OFE: Koniec historii, co teraz?

  System emerytalny, jaki znaliśmy od 1999 roku, odchodzi w przeszłość. Rząd przedstawił swój pomysł: to nie OFE, lecz ZUS będzie jego podstawą.

 • ...obniżony, to w 2017 r. OFE będą stopniowo przelewać do ZUS składki zgromadzone przez panie w wieku 50 lat oraz panów, którzy ukończą 55 lat. ZUS zaksięguje składki na subkontach i środki będą „oczekiwać(...) składek. Ale czy zasilą ją też środki z OFE – pytają czytelnicy, którzy przez wiele lat mieli odprowadzane od pensji składki do otwartych funduszy emerytalnych... Pytań jest wiele, bo chodzi...

 • Coraz bliżej końca OFE. Będzie można wypłacić zgromadzone środki

  Kapitałem przeniesionym z OFE do funduszy inwestycyjnych będziemy mogli swobodnie dysponować. Nawet go wypłacać, choć nie od razu.