• Informacje na temat:

  jezyki obce

Artykuły na temat: jezyki obce
 • Zarobki osób z różną znajomością języków obcych w 2015 roku

  Znajomość języków obcych nie jest gwarancją wysokiego wynagrodzenia. Jest to jednak czynnik, który w połączeniu z innymi umiejętnościami czy kwalifikacjami może pomóc w osiągnięciu wyższych zarobków.

 • VAT: Nauka języków obcych będzie droższa?

  Polskie Stowarzyszenie na Rzecz jakości w Nauczaniu Języków Obcych (PASE) zaapelowało do Prawa i Sprawiedliwości o utrzymanie zwolnienia z VAT nauki języków obcych. Według tej organizacji, projekt ustawy o VAT tego nie przewiduje.

 • Ile znamy języków obcych?

  Jak wskazują dane zaczerpnięte z Eurostatu, w 2011 roku 32% pracujących Polaków zadeklarowało brak znajomości jakiegokolwiek języka obcego.

 • Języki Europy niezmiennie na topie

  Obserwujemy nasilający się trend nauki języków obcych. Ludzie są coraz bardziej otwarci na kontakty zagraniczne, chętnie podróżują, poznają egzotyczne kultury. Bez wątpienia jednym z powodów inwestycji w naukę języka jest znalezienie dobrej pracy. Coraz więcej osób stawia na naukę języków azjatyckich lub skandynawskich, jednak warto pamiętać o językach zachodnioeuropejskich, którymi mówi niemal cały świat.

 • Języki obce: Pracodawcy szukają osób znających czeski

  Jak wynika z analiz portalu Praca.pl, znajomość języka czeski jest bardziej pożądana przez pracodawców niż znajomość języka francuskiego.

 • Rośnie popyt na języki skandynawskie i dalekowschodnie

  Rynek tłumaczeń szybko się rozwija. W ubiegłym roku jego globalna wartość przekroczyła 35 mld dolarów, w Polsce szacuje się ją na 1 mld zł. Ze względu na otwierające się rynki można zauważyć wzrost zainteresowania językami skandynawskimi. Pojawia się też więcej tłumaczeń z języka chińskiego.

 • Znajomość języków obcych zwiększa zarobki

  Znajomość języka angielskiego jest cenna, jednak dopiero biegłe posługiwanie się nim pozwalało na osiąganie znacznie wyższych dochodów. Połowa osób zatrudnionych w usługach dla biznesu i mówiących płynnie po angielsku zarabiała pomiędzy 3850 a 9660 zł brutto miesięcznie.

 • Rusza sezon na korepetycje - najbardziej poszukiwani nauczyciele angielskiego

  Wraz z początkiem nowego roku szkolnego powraca sezon na korepetycje. Skala zjawiska w naszym kraju jest bardzo duża. Według Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową ponad połowa zatrudnionych w Polsce nauczycieli "dorabia" poprzez udzielanie dodatkowych lekcji. Zdaniem ekspertów coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju szkoły czy centra korepetycyjne, które przedstawiają szeroką ofertę lekcji dla uczniów z każdego poziomu edukacji.

 • Bez znajomości języków obcych trudno dzisiaj znaleźć pracę

  Znajomość języka obcego dzisiaj to wymóg, który coraz częściej jest stawiany przed kandydatami poszukującymi pracy. Które języki są najczęściej poszukiwane przez pracodawców?

 • Warunki zwrotu dofinansowania na naukę pracownika

  Pracodawca może wspierać dokształcającego się pracownika przez przyznanie mu dofinansowania do kosztów nauki. W założeniu pracownik ma ją ukończyć w terminie i, jeżeli tak przewiduje umowa szkoleniowa, odpracować otrzymaną pomoc. Czasami jednak cykl kształcenia nie zostaje zakończony zgodnie z planem. Powstaje wtedy pytanie o zwrot przyznanego przez pracodawcę dofinansowania na naukę.