• Informacje na temat:

  jim rogers

Artykuły na temat: jim rogers
 • Nowy sposób radzenia sobie z kiepskim szefem

  ...ono "na tak samo wysokim poziomie" w 2010 r. Jim Camp, doradca kadry kierowniczej w Dublinie w stanie Ohio, który świadczył doradztwo na rzecz FBI w zakresie agresywnych taktyk negocjacyjnych, uważa(...) T. J. Rogersa, założyciela i prezesa firmy Cypress Semiconductor. Rogers, który jest od dawna klientem i fanem Campa, napisał notkę wydawniczą do jego drugiej książki No: The Only Negotiating System...

 • Kolejny kryzys będzie jak kataklizm?

  Będą upadać rządy, muzea, szpitale i nie będzie sposobu, żeby temu zapobiec. Jim Rogers, znany amerykański inwestor, twierdzi, że jesteśmy w przededniu kryzysu gospodarczego, jakiego jeszcze świat nie widział. Porównywalny do katastrofy kryzys może przyjść już w 2017 roku, najpóźniej w 2018 roku.

 • Jak być w formie, gdy brakuje na to czasu

  ...zmęczenie. Osiąganie celów staje się coraz trudniejsze. Zmęczenie, które jak sądzisz jest wynikiem ciągłego przepracowania i upływu czasu, ma poważny wpływ na twoje zdrowie. Jim Loehr nazywa to ludzkim(...)--> Damian McKinney przez 18 lat był komandosem w angielskiej piechocie morskiej, zanim wkroczył do świata biznesu w 1997 roku. Teraz jest dyrektorem generalnym przedsiębiorstwa McKinney Rogers, firmy...

 • Sprawa Deutsche Banku: Przykład wojny finansowej czy kryzysu w światowych finansach?

  Trwają zawirowania wokół niemieckiego Deutsche Banku. Bank ten jest jedną z instytucji finansowych przechodzących śledztwo o zmowach na rynku hipotecznym, które doprowadziły do kryzysu finansowego w 2008 roku.

 • Hausner: Wracają stare zagrożenia na rynkach finansowych. Ryzykiem zbyt wysokie zadłużenie

  Wracają znane zagrożenia sprzed kryzysu finansowego, pojawiają się kolejne bańki na aktywach finansowych, a głównym ryzykiem jest duża skala zadłużenia - uważa prof. Jerzy Hausner, były wiceprezes Rady Ministrów oraz członek Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomista przestrzega, że w razie dekoniunktury gospodarczej rynki finansowe nie unikną kolejnych, poważnych turbulencji. W Polsce nie ma na razie zagrożenia związanego z występowaniem baniek spekulacyjnych, ale z czasem może się ona wytworzyć...

 • Inwestor Jim Rogers bez optymizmu podchodzi do rynków akcji i złota

  Inwestor Jim Rogers nie jest optymistą jeśli chodzi o globalne rynki akcji i złoto. Banki centralne podejmują działania stymulujące gospodarki, a to "sztucznie" wspiera ceny akcji - uważa Rogers, prezes Rogers Holdings.

 • W czwartek na porannym fixingu London Bullion Market cena złota wyniosła 1280,25 USD za uncję i była wyższa od wczorajszego zamknięcia o 0,49%.

 • Decyzja szefa amerykańskiej Rezerwy Federalnej Bena S.Bernanke o wpompowaniu w gospodarkę USA dalszych 600 mld USD świadczy o tym, że jego znajomość ekonomii jest słaba - uważa Jim Rogers, inwestor, prezes Rogers Holdings.

 • "W USA jest coraz gorzej"

  W USA jest coraz gorzej, a nie lepiej - uważa Jim Rogers, prezes Rogers Holdings.

 • Cieszcie się 2012 rokiem, bo w 2013 r. pojawią się kłopoty

  Inwestorzy powinni cieszyć się 2012 rokiem, bo działania stymulujące gospodarki w tym roku, roku wyborów, wesprą rynki. Ale w 2013 i 2014 r. gospodarki utkną, bo nie będą już rozwijały się korzystając z mocno poluzowanej polityki monetarnej i zadłużania się rządów - ocenia międzynarodowy inwestor Jim Rogers.