• Informacje na temat:

  jim rogers o gospodarce

Artykuły na temat: jim rogers o gospodarce
 • Hausner: Wracają stare zagrożenia na rynkach finansowych. Ryzykiem zbyt wysokie zadłużenie

  Wracają znane zagrożenia sprzed kryzysu finansowego, pojawiają się kolejne bańki na aktywach finansowych, a głównym ryzykiem jest duża skala zadłużenia - uważa prof. Jerzy Hausner, były wiceprezes Rady Ministrów oraz członek Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomista przestrzega, że w razie dekoniunktury gospodarczej rynki finansowe nie unikną kolejnych, poważnych turbulencji. W Polsce nie ma na razie zagrożenia związanego z występowaniem baniek spekulacyjnych, ale z czasem może się ona wytworzyć...

 • Inwestor Jim Rogers bez optymizmu podchodzi do rynków akcji i złota

  Inwestor Jim Rogers nie jest optymistą jeśli chodzi o globalne rynki akcji i złoto. Banki centralne podejmują działania stymulujące gospodarki, a to "sztucznie" wspiera ceny akcji - uważa Rogers, prezes Rogers Holdings.

 • Decyzja szefa amerykańskiej Rezerwy Federalnej Bena S.Bernanke o wpompowaniu w gospodarkę USA dalszych 600 mld USD świadczy o tym, że jego znajomość ekonomii jest słaba - uważa Jim Rogers, inwestor, prezes Rogers Holdings.

 • "Poważna" korekta w gospodarce USA

  George Soros, miliarder i zarazem jeden z najbardziej znanych inwestorów giełdowych na świecie, sformułował wczoraj wieczorem w Nowym Jorku prognozę, że gospodarka USA jest "na krawędzi bardzo poważnej korekty ekonomicznej", po dziesięcioleciach nadmiernych wydatków.

 • Cieszcie się 2012 rokiem, bo w 2013 r. pojawią się kłopoty

  Inwestorzy powinni cieszyć się 2012 rokiem, bo działania stymulujące gospodarki w tym roku, roku wyborów, wesprą rynki. Ale w 2013 i 2014 r. gospodarki utkną, bo nie będą już rozwijały się korzystając z mocno poluzowanej polityki monetarnej i zadłużania się rządów - ocenia międzynarodowy inwestor Jim Rogers.

 • Niegrzeczni guru finansowego świata

  Ostatnio znów coraz głośniej o zarzutach stawianych finansowym guru i wymierzanych im karach. Nie tak dawno na tapetę wróciły stare grzeszki George'a Sorosa, największego awanturnika rynków i recydywisty. Teraz przyszedł czas na Marka Mobiusa. Nie są to z pewnością sprawy wielkiego kalibru, ale przywodzą wspomnienia tych najbardziej głośnych i refleksję nad tym, jak działają najwięksi magowie rynków, co mogą, a czego nie i jak ich wypowiedzi wpływają na innych oraz jak się mają ich słowa do...

 • Na Wyspach skończyły się żarty

  Po raz pierwszy od 1991 r. brytyjska gospodarka jest w recesji. W ostatnich trzech miesiącach ub.r. PKB spadł o 1,5 proc., a kwartał wcześniej o 0,6 proc. - wynika z danych narodowego urzędu statystycznego. To największy spadek kwartału do kwartału od 1980 roku.

 • - W najbliższym czasie USA będą skupione głównie na wzroście gospodarczym, ale w średnim i długim okresie istotna będzie też relacja deficytu budżetu do PKB i konsolidacja finansów publicznych - powiedział zastępca sekretarza skarbu USA Neal Wolin.

 • Soros przewiduje krach

  George Soros, miliarder i jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie, powiedział, że gospodarka USA jest "na krawędzi bardzo poważnej korekty ekonomicznej".

 • Na rynku surowcowym niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem w ostatnich dniach było ustanowienie przez notowania złota nowych historycznych maksimów. W dużej mierze spowodowane było to deprecjacją dolara (kurs EUR/USD i złota są dodatnio skorelowane).