• Informacje na temat:

  joanna woś

Artykuły na temat: joanna woś
 • Syndrom sztokholmski

  ...pracowników - odwrotnie. Ich stanowiska pracy są niepewne, ich autonomia i wpływ na politykę firmy zostały zredukowane niemal do zera, a jedyne możliwości rozwoju, które(...). (Jego wady obnażyła niedawno ekonomistka z UE Joanna Tyrowicz, która rozesłała do wszystkich powiatowych urzędów pracy w Polsce e-maile z fikcyjną ofertą pracy. 60 proc...

 • To koniec gimnazjów? Zapowiada się oświatowy powrót do przeszłosci

  Likwidacja gimnazjów i profilowania w liceach oraz wprowadzenie czteroletniego nauczania początkowego - to propozycje PiS na zmianę systemu oświaty po objęciu władzy.

 • Rodzic konsument, czyli największa zakała szkoły

  Dziś nauka to usługa edukacyjna. Szkoła to salon, który ją oferuje. W tym układzie rodzic zmienił się w klienta. Najczęściej roszczeniowego, z ograniczonym zaufaniem. Czyli szkolną zakałę, którą przeklinają nauczyciele.

 • Mimo że słowo - za sprawą Sejmu - stało się ciałem, przedsiębiorcy, nasi zacni czytelnicy, wciąż nie mogą pojąć, dlaczego rządząca koalicja rzuca zdrowym firmom pod nogi kłodę w postaci zwiększenia stawki podatku dochodowego.

 • Redakcja Waszej gazety ,,Parkietu", od wielu miesięcy lobbuje za przesunięciem daty wprowadzenia podatku od zysków kapitałowych. Nieodmiennie twierdzimy, że fiskus na giełdzie odstraszy inwestorów, a przez to utrudni firmom pozyskiwanie pieniędzy na rozwój, na inwestycje. Budżetowi, z kolei, da niewielki zysk. Przy takiej nierównowadze korzyści i strat dalej otwarte pozostaje pytanie: o co chodzi?