• Informacje na temat:

  jsw co robić z akcjami

Artykuły na temat: jsw co robić z akcjami
 • Ministerstwo Skarbu Państwa wkracza do gry w JSW

  We wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczął się strajk okupacyjny. Tymczasem resort skarbu, większościowy udziałowiec publicznej spółki zażądał zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

 • ME: Audyt w JSW potwierdził m.in. nadmierne zadłużenie spółki

  Doprowadzenie do nadmiernego zadłużenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), wysokie wydatki m.in. na usługi doradcze i sponsoring oraz nietrafione inwestycje - to niektóre wnioski z audytu, przeprowadzonego na zlecenie resortu energii w spółce.

 • Zarząd JSW: Zarzuty części rady nadzorczej wobec zarządu - bezpodstawne

  Nieuzasadnione kierowanie bezpodstawnych zarzutów przeciwko członkom zarządu JSW podburza nastroje społeczne oraz prowadzi do konfliktu ze stroną społeczną - napisał w oświadczeniu zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej, nawiązując do działań części rady nadzorczej spółki oraz komunikatu szefowej rady.

 • Kurs JSW w dół o ponad 15 procent po informacjach o możliwej emisji akcji

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) może wymagać dokapitalizowania w postaci nowej emisji akcji, z prawem poboru dotychczasowych akcjonariuszy - poinformował w środę PAP minister energii Krzysztof Tchórzewski. Zastrzegł, że nie jest to jeszcze przesądzone. Na zamknięciu GPW akcje spółki kosztowały 14,95 zł (spadek o 13,1 proc.) przy obrocie 20 mln walorów.

 • Akcja pożarowa w kopalni JSW Knurów-Szczygłowice

  Akcję pożarową ogłoszono w czwartek rano w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Knurów-Szczygłowice - podała spółka. To efekt niebezpiecznego wzrostu stężenia tlenków węgla w jednej z niepracujących od 28 stycznia ścian wydobywczych.

 • Zimny prysznic jaki w Warszawie przyniosła środowa sesja pogorszył perspektywy posiadaczy akcji przed czwartkowym rozdaniem. Postępująca wczoraj słabość rynku dotknęła już nie tylko małe spółki, ale i blue chipy, które niewiele robiły sobie z całkiem spokojnej sesji na rynkach bazowych. W tej sytuacji powrót do testowania kluczowej strefy wsparcia, z którego z takim trudem WIG20 odbił w ubiegłym tygodniu, stała się całkiem realna.

 • Niespodziewany, negatywny koniec wczorajszej sesji niestety potwierdził niską jakość wcześniejszego odbicia. Wartość obrotów z poprzednich dni wskazywała na to, iż raczej nie mamy do czynienia z agresywnym kupowaniem przecenionych akcji i pierwsza, bardziej energiczna akcja podażowa to potwierdziła.

 • Logo Lotosu nie zniknie po przejęciu przez Orlen

  PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia przez PKN Orlen kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Lotosu. Po ukazaniu się tej informacji kurs obu spółek na GPW znacznie rośnie - Lotosu o 7,4 proc., Orlenu o 6,7 proc. (godz. 14.04).

 • W trakcie dzisiejszej sesji indeksy w Europie pozostawały w miarę stabilne i zakończyły notowania lekkimi wzrostami. Inwestorzy czekają na jutrzejsze posiedzenie EBC , które tak naprawdę może wyznaczyć kierunek ruchu na najbliższe tygodnie.

 • Czwartkowa sesja na GPW rozpoczęła się od próby podtrzymania niezłego nastroju, który utrzymuje się na giełdach przed dzisiejszą decyzją FED-u. Próba była dosyć nieśmiała między innymi dlatego, że w Europie większość parkietów lekko zniżkowała.