• Informacje na temat:

  jsw dywidenda za rok 2015

Artykuły na temat: jsw dywidenda za rok 2015
 • Prezes JSW odkrywa karty

  JSW chce w ciągu kilku miesięcy przedstawić strategię rozwoju do 2030 roku - poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon. Zarząd myśli o ofercie publicznej pozyskania kapitału.

 • Analitycy DM PKO BP o sytuacji w górnictwie

  Analitycy DM PKO BP oczekują stabilizacji cen węgla energetycznego na świecie z lekką tendencją zwyżkową. W Polsce cena w 2015 r. pewnie lekko spadnie (obecna wyprzedaż zapasów i ich wysoki poziom), ale już w ciągu roku może nastąpić wzrost ze względu na ewentualną poprawę bilansu KW po sprzedaży kopalni, słaby PLN, ryzyko strajków i nieco wyższe ceny energii. Obecnie cena węgla w Polsce jest

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.

 • Oczekiwanie. To właśnie to słowo najlepiej pasuje do przebiegu dzisiejszej sesji. Tych inwestujących w Europie najciekawsze momenty dzisiejszego dnia czekają bowiem dopiero po zakończeniu handlu. Mowa o decyzji amerykańskich bankierów centralnych oraz wstępnych wynikach wyborów parlamentarnych w Holandii. Większość jednak optymistycznie podchodzi do rozwoju wydarzeń, ponieważ mamy do czynienia z wyraźną przewagą "wzrostowych" indeksów. Jednym z wyjątków była niestety warszawska GPW.

 • Po tym jak czwartkowa sesja wlała ponownie sporo optymizmu w nastroje na warszawskim parkiecie, a piątek przyniósł dobre dane z amerykańskiego rynku pracy, inwestorzy na GPW mieli prawo liczyć na ponowny atak na kluczowe maksima z końca ubiegłego roku. Nie bez znaczenia z perspektywy całego tygodnia będzie planowane na środę posiedzenie EBC, który może istotnie zmienić pozytywne nastroje na wiodących rynkach giełdowych.

 • Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od niewielkich spadków. Jednak z upływem czasu indeksy przeszły na zieloną stronę, podobnie zresztą zachowywały się największe zachodnie parkiety. Wpływ na taki obraz sytuacji mogły mieć dobre wyniki raportowane przez spółki zza oceanu. Ostatecznie WIG 20 zyskał 1,54 proc., a szeroki WIG - 1,45 proc. Patrząc na branże, najkorzystniej

 • Ostatnie kilka dni na światowych rynkach przyniosło dość dużo nerwów. Na wielu indeksach światowych zostały wyznaczone minima niższe od tych z ubiegłego roku, co nie jest pozytywnym sygnałem. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia choćby wczoraj na niemieckim DAX-ie, co wywołało panikę na innych giełdach i miało swój wkład w dzisiejsze mocne tąpniecie na rynku japońskim.

 • Związkowcy weszli w spór zbiorowy z zarządem KGHM

  Związkowcy z działającego w KGHM Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego weszli w tym tygodniu w spór zbiorowy z zarządem spółki - poinformował PAP przewodniczący związku Ryszard Zbrzyzny. ZZPPM domaga się 2 tys. zł premii dla pracowników, podniesienie płac pracownikom produkcji oraz poprawy bezpieczeństwa pracy.

 • Kopalnia otoczona hienami. Wywiad z byłym prezesem Bogdanki

  Dziś mogę to powiedzieć wprost - nigdy nie byłem zwolennikiem pełnej prywatyzacji Bogdanki, do jakiej doszło w 2010 r. Stało się inaczej. Państwo, oddając strategiczne aktywo, skusiło się na 1,1 mld zł - mówi w wywiadzie dla "DGP" Mirosław Taras, były prezes Bogdanki i Kompanii Węglowej.