• Informacje na temat:

  kaczmarski inkasso

Artykuły na temat: kaczmarski inkasso
 • Wypłata - niepewny punkt umowy o pracę

  ...nieopłacone wynagrodzenia mogą urosnąć do wielkich kwot - mówi Radosław Koński, dyrektor Departamentu Windykacji w Kaczmarski Inkasso. Potwierdzają to dane z Krajowego Rejestru Długów. Pracodawca...

 • Coraz więcej Polaków ma kontakty z windykatorami. Nie radzimy sobie z regulowaniem zobowiązań

  Niemal 1,5 miliona Polaków przyznaje się do tego, że miało już w swoim życiu kontakt z windykatorem - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie firmy Kaczmarski Inkasso.

 • 34 miliony złotych zadłużenia w telekomach

  Według szacunków GUS, praktycznie każdy Polak posiada telefon komórkowy. Niestety nie każdy za niego płaci. Średnia kwota windykowana z tytułu zadłużenia telekomunikacyjnego przez Kaczmarski Inkasso wynosi 844 złote.

 • Udają własną śmierć, by nie oddać pieniędzy. Kobiety w oczach windykatorów

  Kobiety stanowią mniej więcej jedną trzecią dłużników w Polsce i odpowiadają za co czwartą złotówkę długu wpisanego do Krajowego Rejestru Długów. Kiedy w grę wchodzi windykacja, wizerunek łagodnej i delikatnej kobiety staje się mitem. Zdaniem negocjatorów z firmy Kaczmarski Inkasso, z kobietami-dłużnikami rozmawia się zdecydowanie trudniej niż z mężczyznami, a aby uniknąć spłaty własnych

 • Małe firmy wolą stracić pieniądze niż kontrahenta

  Aż 76 proc. mikro, małych i średnich firm nie korzysta z zapisów Ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, która pozwala im między innymi na doliczanie dłużnikowi ustawowych odsetek, bądź odzyskiwanie zaległych płatności na jego koszt. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Kaczmarski Inkasso przez Keralla Research, najczęściej po prostu opóźnień w płatnościach nie traktują

 • Natrętny, groźny, arogancki - taki obraz windykatora przez lata tkwił w świadomości Polaków. Jednak to się zmienia - coraz więcej osób windykatora postrzega jako schludnie ubranego negocjatora, którego rola polega na ustaleniu z dłużnikiem harmonogramu i warunków spłaty przeterminowanych zobowiązań.

 • Nieuczciwy kontrahent to problem w szczególności dla małych przedsiębiorców

  Pomysł na biznes to jedno. Okazuje się jednak, że polskie firmy mają ogromne problemy z nierzetelnymi kontrahentami, którzy nie chcą płacić za wykonaną usługę. Z tym problemem najmniej radzą sobie mikro i małe przedsiębiorstwa.

 • Na żonę, na kota, na więzienie czy raka - wymówki przedsiębiorców-dłużników

  W Krajowym Rejestrze Długów widnieje blisko 230 tysięcy dłużników-przedsiębiorców, którzy mają do oddania innym firmom około 7 miliardów złotych. Dlaczego nie płacą? Ich wymówki są przeróżne, od śmierci kota, poprzez separację z żoną, do więzienia czy samobójstwa. Okazuje się, że to co mówi dłużnik wierzycielowi, przeważnie jest zasłoną dymną, przez którą doświadczony negocjator wciąż widzi całkiem nieźle.

 • Prawie pół miliona seniorów ma problemy ze spłatą zadłużenia

  Ponad 426 tys. osób w wieku 65 plus opóźnia spłatę kredytów wartych prawie 4 mld zł o dłużej niż trzy miesiące - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej.

 • Przybywa pieniędzy w portfelach przedsiębiorców

  Korzystna koniunktura i bardzo wysoki wzrost gospodarczy notowane pod koniec 2015 roku pozytywnie odbiły się na sytuacji finansowej polskich firm. W I kwartale tego roku kontrahenci płacili bardziej terminowo, a w portfelach przybyło pieniędzy. Przedsiębiorcy z większym optymizmem patrzą też w przyszłość. Pojawiają się jednak sygnały mogące świadczyć o tym, że trwająca od kilku kwartałów hossa będzie powoli hamować.