• Informacje na temat:

  kaczyńska marta

Artykuły na temat: kaczyńska marta
 • Ach, te baby na stanowiskach!

  ...krztyna męskiej, chciałoby się powiedzieć, bezwzględności i drapieżności. Przeciwko takiemu stawianiu sprawy stanowczo protestuje Marta Kowalska-Marrodán, partner zarządzający Egon Zehnder, znająca...

 • Jarosław Kaczyński chce wydawać więcej. Czeka nas wzrost podatków?

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński chce wzrostu wydatków publicznych w relacji do PKB. Inaczej niż rząd zadeklarował Brukseli. Dyrektywa z Nowogrodzkiej może pokrzyżować plany resortu finansów.

 • DM BPS: Proponowany przez PiS podatek bankowy uderzyłby w całą gospodarkę i zahamował jej rozwój

  Odpływ kapitału z sektora bankowego, zmniejszenie zysków, ograniczenie wypłaty dywidend oraz akcji kredytowej spowodowałoby wprowadzenie zapowiadanego przez PiS podatku bankowego - uważa Marta Czajkowska-Bałdyga z DM BPS. Jej zdaniem, banki nie byłyby zainteresowane udzielaniem pożyczek, bo od ich wartości płaciłyby daninę fiskusowi.

 • PO: PiS nie odzyska wiarygodności, jeśli nie powoła komisji śledczych ws. KNF i SKOK-u Wołomin

  - Minister sprawiedliwości roztoczył "parasol ochronny" nad senatorem PiS Grzegorzem Biereckim.

 • PO domaga się, by Sejm rozpoczął prace nad powołaniem komisji śledczej ds. KNF

  PO domaga się, by Sejm na obecnym posiedzeniu rozpoczął prace nad wnioskiem Platformy o powołanie komisji śledczej ds. KNF. Do marszałka Sejmu trafiło pismo szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna w tej sprawie.

 • Cztery pokoje dla Napieralskiego i dwa dla Kaczyńskiego

  Gdyby o wyborze na prezydenta RP decydowała zdolność kredytowa, w cuglach wygrałby Grzegorz Napieralski. Według szacunków Home Broker, mógłby zaciągnąć na zakup mieszkania 1,3 mln zł kredytu. Kandydaci PO i PSL mają mniejszą zdolność. Najsłabiej wypada Jarosław Kaczyński.

 • Powstanie supergrupa

  Premier Jarosław Kaczyński poinformował, że rząd planuje konsolidację PZU i PKO BP. To koncepcja, którą pozytywnie oceniał niedawno nowo powołany prezes banku.

 • Poczta Polska wycofała ze swoich placówek miesięcznik wydawany przez Leszka Bubla - poinformował rzecznik prasowy Poczty Radosław Kazimierski. Pismo wzbudziło kontrowersje wśród pracowników Poczty.

 • Jak zaśpiewać, żeby zarobić

  Maryla Rodowicz inkasuje za koncert 30 tys. zł, Big Cyc zgodzi się grać za 18 tys. zł, Justyna Steczkowska za występ z półplaybacku bierze 12 tys. zł. Niektórzy artyści już teraz mają zabukowane terminy na cały rok.

 • Redakcja Waszej gazety ,,Parkietu", od wielu miesięcy lobbuje za przesunięciem daty wprowadzenia podatku od zysków kapitałowych. Nieodmiennie twierdzimy, że fiskus na giełdzie odstraszy inwestorów, a przez to utrudni firmom pozyskiwanie pieniędzy na rozwój, na inwestycje. Budżetowi, z kolei, da niewielki zysk. Przy takiej nierównowadze korzyści i strat dalej otwarte pozostaje pytanie: o co chodzi?