• Informacje na temat:

  kalkulator emerytury

Artykuły na temat: kalkulator emerytury
 • Jeżeli chcesz poznać wysokość swojej przyszłej emerytury, załóż profil na Platformie Usług Elektronicznych. Specjalny kalkulator emerytalny znajdziesz...

 • Uwaga na kalkulator ZUS. Program źle wylicza emerytury

  Tylko doradcy mogą obliczyć prawidłową wysokość świadczenia osobom chcącym przejść na emeryturę. Narzędzia internetowe udostępnione przez zakład podają mało wiarygodne wyniki.

 • Świadczenie pełne, pomostowe czy częściowe? Sprawdź, kiedy i do jakiego rodzaju emerytury będziesz miała prawo i co może mieć wpływ na jej wysokość.

 • PPK - ciekawy program, ale kalkulator zawyża wypłatę

  Wśród wielu istotnych i niepodważalnych zalet Pracowniczych Planów Kapitałowych padł strzał w stopę. Zaprezentowany kalkulator przyszłego świadczenia emerytalnego może być niezwykle mylący. Dlaczego? Według informacji uzyskanych z Polskiego Funduszu Rozwoju, nie uwzględnia inflacji oraz opłat za zarządzanie - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • ...osiągnie wiek emerytalny równy 67 lat. W internecie znajdziesz kalkulatory wieku emerytalnego (np. www.mojaemerytura.zus.pl/kalkulator): wpisując swoją datę urodzenia, poznasz dokładną datę przejścia na(...). Ochrona inna dla każdego Gdy brakuje ci 4 lata do emerytury, pracodawca nie może wręczyć ci wypowiedzenia. Ale skoro wiek emerytalny stale się zmienia, pracodawca będzie musiał ustalać datę objęcia...

 • ZUS w tym roku może otrzymać nawet 550 tys. wniosków o emeryturę, z czego ponad 300 tys. po obniżeniu wieku emerytalnego - szacuje w rozmowie z PAP prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. To największe wyzwanie stojące przed ZUS w ostatnich latach - przypomina.

 • Niedawno zmieniłam pracę. Chciałabym mieć pewność, że firma płaci za mnie składki do ZUS-u. Ktoś mnie ostrzegł, że wcale nie musi tak być. Podobno składki i inne informacje, dotyczące np. wysokości mojej przyszłej emerytury, można w prosty sposób sprawdzać w internecie. Jak się to robi? - pyta Roksana z Kołobrzegu.

 • ZUS w komfortowej sytuacji, ale legion młodych emerytów może mu zaszkodzić

  Fundusz Ubezpieczeń Społecznych jest w najlepszej kondycji od co najmniej 10 lat. Rośnie zdolność do obsługi bieżących zobowiązań ze spływających składek, ale możliwość wcześniejszego niż teraz przechodzenia na emeryturę zmniejszy dochody i zwiększy wydatki ZUS. Sprzyjać mu będzie sytuacja na rynku pracy.

 • ..., kiedy składki nie były odprowadzane, ale które i tak liczą się do stażu przy ustalaniu prawa do emerytury (np. okres pobierania świadczeń chorobowych). Pytania dotyczące możliwości podwyższenia emerytury czytelnicy zadali naszym ekspertom z ZUS. Oto ich rady. Dla absolwentów studiów Pani Anna ukończyła 5-letnie studia w 1995 r. Po studiach, do końca 1998 r. była zatrudniona tylko 3 lata (czyli...

 • Rafalska: Do emerytury minimum pięcioletni staż pracy

  Na pewno chcemy zlikwidować emerytury groszowe. Nie będzie już świadczeń za 4 gr. One kompromitują państwo i podnoszą koszty administracyjne systemu - mówi DGP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.