• Informacje na temat:

  kalkulator wynagrodzeń brutto brutto

Artykuły na temat: kalkulator wynagrodzeń brutto brutto
 • Jak policzyć swoje wynagrodzenie netto?

  W internecie dostępne są gotowe kalkulatory wynagrodzeń, które ułatwiają obliczenie płacy w ujęciu netto, czyli na rękę. Co ciekawe, nie wszyscy pracujący zdają sobie sprawę z tego jaka część ich wynagrodzenia brutto jest przeznaczana na różnego rodzaju składki. To, ile wynoszą poszczególne składki odprowadzane z naszego wynagrodzenia, może być ważne, jeżeli chcemy sprawdzić, czy pracodawca...

 • Lipcowy szturm na ZUS trwa

  Prawie 5 mld zł rząd wyda na przyszłoroczną waloryzację emerytur. Kolejne 10-12 mld zł ma pochłonąć obniżenie wieku emerytalnego. Najniższa emerytura w wysokości 1 tys. zł brutto wzrośnie w przyszłym roku ok. 25 zł brutto. Tymczasem doradcy emerytalni w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych przeżywają prawdziwe oblężenie.

 • Jak trafnie określić swoją wartość na rynku pracy

  ...kompetencji, można zadać sobie pytanie typu: 4 000 zł brutto, a ile to będzie "na rękę"? Wystarczy znaleźć w Internecie kalkulator wynagrodzeń, który przeliczy wielkości brutto na netto. Trzeba jednak(...) według zawodów" zawiera informacje na temat miesięcznych wynagrodzeń brutto w wielu podziałach. Znajdziemy w nim m.in. informacje o wynagrodzeniach ze względu na wiek, staż pracy, płeć, wielkość...

 • Pół metra mieszkania za jedną pensję

  Siła nabywcza Polaków na rynku mieszkaniowym nie zmieniła się pomimo wzrostu wynagrodzeń o 16% w ostatnich 3 latach. Dziś za miesięczną pensję można kupić ledwie pół metra kwadratowego mieszkania na rynku pierwotnym i niespełna metr na rynku wtórnym - wynika z analizy domiporta.pl

 • Marzysz o własnym domu? Popracujesz na niego przynajmniej pół roku dłużej

  Wynagrodzenia w Polsce szybko rosną - zarówno średnia, mediana, jak i wynagrodzenie minimalne. Jak jednak wzrost wynagrodzeń przekłada się na wzrost cen? Na przykładzie budownictwa widać, że słabo. Biorąc pod uwagę wzrost średniego wynagrodzenia i wzrost kosztów budowy okazuje się, że... przeciętny Polak musi pracować na dom sześć miesięcy dłużej niż jeszcze rok temu!

 • Inflacja w najbliższych miesiącach prawdopodobnie przyspieszy do okolic 1.5 proc. Wielu z nas będzie jednak odczuwać znacznie bardziej dotkliwy wzrost cen niż ten publikowany przez GUS. Wynika to z faktu, że wyraźnie droższe niż przed rokiem będą te produkty, które kupujemy najczęściej - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Czy PPK okażą się substytutem podwyżek?

  Już od 1 lipca 2019 r. największe firmy, tzn. podmioty zatrudniające co najmniej 250 osób, muszą utworzyć Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). To ważny moment dla pracodawców i pracowników, który wymaga starannej analizy korzyści i kosztów. Składka na PPK będzie dodatkowym świadczeniem, która wpłynie na otrzymywaną przez pracownika kwotę netto.

 • PPK - czyli wyższy zysk dla młodych i stabilność dla dojrzałych?

  PPK mają na celu wesprzeć Polaków w oszczędzaniu na przyszłość. Dlatego, oprócz wpłat odprowadzanych z pensji pracowników, indywidualne konta zasilą pracodawca oraz Fundusz Pracy.

 • Marczuk: Pracownicze Plany Kapitałowe będą opłacać się każdemu

  Pracownicze Plany Kapitałowe z perspektywy indywidualnej osoby będą opłacać się każdemu - powiedział PAP wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Dodał, że najkorzystniejszą strategią jest niewycofywanie zgromadzonych w ten sposób oszczędności przed ukończeniem 60 lat.

 • Czy PPK będzie się opłacać?

  Bieżący rok będzie pierwszym, w którym pracownicy będą mogli gromadzić swoje oszczędności w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Zdaniem ekspertów, krótki okres wypłaty zgromadzonych oszczędności jest najsłabszym elementem programu.