• Informacje na temat:

  kalkulator wynagrodzenie

Artykuły na temat: kalkulator wynagrodzenie
 • Jak policzyć swoje wynagrodzenie netto?

  W internecie dostępne są gotowe kalkulatory wynagrodzeń, które ułatwiają obliczenie płacy w ujęciu netto, czyli na rękę. Co ciekawe, nie wszyscy pracujący zdają sobie sprawę z tego jaka część ich wynagrodzenia brutto jest przeznaczana na różnego rodzaju składki. To, ile wynoszą poszczególne składki odprowadzane z naszego wynagrodzenia, może być ważne, jeżeli chcemy sprawdzić, czy pracodawca...

 • PPK - ciekawy program, ale kalkulator zawyża wypłatę

  Wśród wielu istotnych i niepodważalnych zalet Pracowniczych Planów Kapitałowych padł strzał w stopę. Zaprezentowany kalkulator przyszłego świadczenia emerytalnego może być niezwykle mylący. Dlaczego? Według informacji uzyskanych z Polskiego Funduszu Rozwoju, nie uwzględnia inflacji oraz opłat za zarządzanie - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Od 1 stycznia 2017 r. do 2000 zł (brutto) wzrosło minimalne wynagrodzenie. Wydawałoby się, że to dobra wiadomość, bo wcześniej minimalna pensja wynosi 1850 zł. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Na tej podwyżce mogą stracić matki, które samotnie wychowują jedno dziecko. Pieniądze na utrzymanie dzieci mogą od nowego roku stracić tysiące samotnych matek.

 • Lokaty bankowe na kilka lat - czy to się opłaca?

  Wyższe oprocentowanie to nie jedyna zaleta lokat na kilka lat. Taki produkt zapewnia również większą stabilność i komfort dla klienta - nie musi on martwić się o środki, które powierzył bankowi. Eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się bliżej lokatom długoterminowym.

 • Zarobki Polaków w UE to średnio 7705 zł. Wzrosły o ponad 1000 zł

  ..., gdzie nasi rodacy mogą liczyć na najwyższe wynagrodzenie i jak zmieniała się jego wysokość na przestrzeni lat. Wskazujemy, w których krajach najczęściej pracują i gdzie najłatwiej znaleźć im(...) turystycznych w rankomat.pl. Warto jednak dopasować polisę indywidualnie do celu i miejsca wyjazdu, co w kilka minut można zrobić w kalkulatorze rankomat.pl. Co warto wiedzieć? W 2017 roku średnia pensja...

 • Lokaty długoterminowe - czy to się opłaca?

  Wyższe oprocentowanie to nie jedyna zaleta lokat na kilka lat. Taki produkt zapewnia również większą stabilność i komfort dla klienta - nie musi on martwić się o środki, które powierzył bankowi. Eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się bliżej lokatom długoterminowym.

 • Jak trafnie określić swoją wartość na rynku pracy

  ...przedsiębiorstwa. Dodatkowo poznamy podział wynagrodzenia całkowitego na jego składniki: wynagrodzenie zasadnicze (podstawa), premie, nagrody, dodatki i inne elementy. Niestety dokładność danych wymaga(...) Warszawy otrzyma prawdopodobnie więcej, niż osoba w Polsce wschodniej. Trzeba zatem znaleźć wynagrodzenie, które możliwie najlepiej będzie odpowiadało naszemu profilowi pod względem: wieku, stażu...

 • Ranking kredytów hipotecznych - czerwiec 2015

  Myślisz o zakupie jednopokojowego mieszkania z rynku wtórnego? Eksperci TotalMoney.pl przygotowali ranking kredytów hipotecznych, w którym przeanalizowali aktualne oferty finansowania zakupu kawalerki. Sprawdź, gdzie warto wnioskować o kredyt na kupno "czterech kątów", a których instytucji lepiej unikać.

 • Rząd wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam tyle za pracę płacić nie chce

  ...zaoszczędzić...? Pan Marek bierze kalkulator do ręki. Ale wychodzą mu inne kwoty. Bardziej urealnione, bo przecież zna specyfikę branży. W ochronie - w systemie zmianowym - pracuje się średnio 240 godzin. Co(...) nadgodziny. Przyjmijmy, że w niewielkim wymiarze - aby chociaż dobić do wspomnianych 240. Znów kalkulator idzie w ruch. Wychodzi, że z minimalnego etatu z nadgodzinami w nowych realiach ochroniarz pana...

 • Składki ZUS od pensji za grudzień wypłaconej w styczniu

  Część pracodawców wynagrodzenia za dany miesiąc wypłaca pracownikom na początku następnego miesiąca. Ponieważ z dniem 1 stycznia zmienia się wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę, mogą powstać wątpliwości, jak naliczyć składki ZUS od pensji ustalonej w kwocie minimalnej należnej za grudzień, a wypłaconej w styczniu.