• Informacje na temat:

  kalkulatory płac

Artykuły na temat: kalkulatory płac
 • Jedną z największych kwot w każdym domowym budżecie stanowią faktury za prąd, gaz, kablówkę... Można to zmienić! Jednym ze sposobów jest wybór nowego sprzedawcy i operatora. To proste i opłacalne! Tylko trzeba dokładnie zapoznać się z nową umową. i cieszyć się oszczędnościami bez wyrzeczeń..

 • 44,5 proc. pracujących w gospodarce to kobiety

  44,5 proc. z 16 mln 510 tys. pracujących w trzecim kwartale 2017 r. stanowiły kobiety - podał wczoraj Główny Urząd Statystyczny. Wśród najbardziej sfeminizowanych zawodów są te związane z opieką zdrowotną i pomocą społeczną - 81,7 proc. zatrudnionych to panie. W branżach związanych z gastronomią i zakwaterowaniem stanowią one 70,1 proc. wszystkich pracowników. 63,9 proc. kobiet pracuje w firmach finansowych i ubezpieczeniowych. Kobiety to też większość pracowników (61 proc.) w sektorach...

 • Dotyczy to sytuacji, gdy ojciec dziecka nie płaci na nie alimentów i w związku z tym matka otrzymuje świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego. Jednym z podstawowych warunków(...) samotnie wychowuje jedno dziecko, nie może mieć wyższego dochodu niż 1450 zł. Tymczasem, jeśli będzie zarabiać 2000 tys. zł brutto, jej dochód (czyli pensja wypłacana na rękę) wyniesie 1459,48 zł...

 • 595 doradców emerytalnych czeka w ZUS na przyszłych emerytów

  595 doradców emerytalnych czeka w placówkach ZUS w całym kraju na przyszłych emerytów. Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska oraz prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zainaugurowały II etap przygotowań do obniżenia wieku emerytalnego od 1 października.

 • ...miesiąc opłacała jej rachunki przez internet? Bank może zaliczyć to do stałych obciążeń twojego gospodarstwa, nie uwzględniając tego, że mama się później z tobą rozlicza. To samo może się zdarzyć, jeśli regularnie przelewasz pieniądze na konto kogoś z rodziny, spłacając np. nieformalną pożyczkę. Na jaką pożyczkę cię stać?

 • Nowe budownictwo czy wielka płyta? Gdzie żyje się lepiej?

  Wybór pomiędzy nowym budownictwem, a mieszkaniami w bloku z wielkiej płyty nie jest tak oczywisty jak mogłoby się wydawać. Zwolennicy lokali pochodzących z rynku pierwotnego przedstawiają wiele korzyści płynących z takiego zakupu. Jednak nie ulega wątpliwości, że zakup mieszkań z wielkiej płyty także ma swoje zalety. Z pewnością warto określić wszystkie plusy i minusy obu rozwiązań oraz ustalić, gdzie żyje się lepiej.

 • Rząd wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam tyle za pracę płacić nie chce

  Rząd wprowadził minimalną stawkę godzinową - 13 zł. Mówi, że po to, by poprawić los najgorzej opłacanych pracowników. Ale sam tyle za pracę płacić nie chce.

 • Bloki z wielkiej płyty - ile jeszcze wytrzymają?

  W Polsce znajduje się ponad 4 miliony mieszkań w blokach z wielkiej płyty. Budowano je w PRL-u i zakładano, że będą stać maksymalnie 50-70 lat. Dziś bloki stoją w najlepsze, a mieszkania cieszą się stałą popularnością. Jednak coraz większe grono inwestorów zastanawia się ile jeszcze wytrzymają i czy w ogóle warto kupować mieszkanie w bloku z wielkiej płyty?

 • Niemiec pracuje o 5 lat dłużej niż Polak, ale wyrabia o 9 tys. godzin mniej

  ...będzie atrakcyjną pozycją na liście płac, podobnie jak dziś osoba z orzeczoną grupą inwalidzką. Ale nawet robiąc te założenia, jaką wartość pracujących seniorów jesteśmy w stanie osiągnąć? Może 50 proc(...) do dnia, kiedy ZUS będzie mógł jej wypłacać świadczenie, to jej emerytura powinna być wyższa, gdyż odłożone przez nią wcześniej składki procentowały i odkładały się na jej konto emerytalne. Ale to...

 • ZUS radzi, aby każdy pracownik sam sprawdzał swoje emerytalne konto

  Wielu pracodawców zalega z odprowadzaniem składek emerytalnych swoich pracowników. Przedstawiciele zakładu zachęcają, abyśmy sami regularnie sprawdzali swoje konta. Można to zrobić za pośrednictwem internetu.