• Informacje na temat:

  kampania weglowa

Artykuły na temat: kampania weglowa
 • Zarząd JSW ogłosił pakiet pracowniczy dla załogi

  5-letnia gwarancja zatrudnienia, akcje dla wszystkich pracowników firmy i grupy kapitałowej, zachowanie przez skarb powyżej 50 proc. akcji spółki...

 • Awangardowa propozycja podatku węglowego w stanie Waszyngton

  Mieszkańcy stanu Waszyngton będą 8 listopada głosować ws. podatku węglowego.

 • Spółki energetyczne powinny wpierać górników

  Szef resortu skarbu chciałby, aby spółki energetyczne zaangażowały się w ratowanie kopalń. Minister Andrzej Czerwiński nie wyklucza poślizgu w powstaniu Nowej Kampanii Węglowej (miała powstać do końca sierpnia).

 • Raport: Światowy odwrót od inwestycji węglowych

  W 2016 roku inwestycje w energetykę węglową na świecie spadły aż o 62 procent. Tylko w Chinach i Indiach wstrzymano prace nad ponad setką elektrowni. Jeśli ten trend się utrzyma, istnieje szansa na zatrzymanie ocieplenia klimatu poniżej 2 stopni Celsjusza. W Unii Europejskiej tylko dwa państwa będą otwierać nowe bloki na węgiel - Polska i w mniejszej liczbie Niemcy.

 • Jastrzębska Spółka Węglowa zachęca pracowników do skorzystania z osłon socjalnych

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) rozpoczęła w czwartek kampanię, w ramach której informuje pracowników o możliwościach skorzystania z osłon socjalnych po przejściu do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK). Firma chce poznać skalę zainteresowania pracowników osłonami.

 • Eksperci: Tylko zachęty i kary mogą przekonać Polaków do obniżki emisji gazów z pieców domowych

  Tylko zachęty i kary mogą przekonać Polaków do zmniejszenia liczby emisji szkodliwych gazów z domowych pieców opalanych węglem - zgodzili się w środę uczestnicy debaty w Centrum Prasowym PAP na temat przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza.

 • Prezydent podpisał ustawę o rekompensacie za deputat węglowy

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski w poniedziałek w Katowicach. Na podstawie ustawy, która ma wejść w życie dzień po ogłoszeniu, ponad 235 tys. emerytów i rencistów górniczych do końca 2017 r. otrzyma po 10 tys. zł jednorazowej rekompensaty za utracony deputat węglowy. Po wejściu ustawy w życie osoby uprawnione będą miały tylko 21 dni na złożenie wniosków o...

 • Festiwal wyborczych obietnic: Tak politycy kupowali wyborców

  Kampania to doskonała okazja do rozdania nie swoich pieniędzy. Tym razem jednak festiwal obietnic trwał znacznie dłużej niż poprzednio. W zasadzie już od wyborów samorządowych jesienią ubiegłego roku.

 • PiS zapowiada program ratunkowy dla górnictwa

  Jak wynika z informacji "Parkietu" obecna koncepcja ratowania Kompanii Węglowej, zakładająca przeniesienie kopalń do Polskiej Grupy Górniczej, została porzucona, ze względu na brak możliwości obronienia tej koncepcji przed Komisją Europejską. PiS zapowiada program dla ratowania górnictwa. Zdaniem ekspertów, do grudnia będzie potrzeba ok 1,5-2 mld zł dla samej Kompanii Węglowej.

 • Deputaty węglowe płatne do świąt i bez podatku?

  Według propozycji beneficjenci tego wsparcia otrzymają do końca roku jednorazową rekompensatę w wysokości 10 tysięcy złotych. Rekompensaty będą kosztowały budżet ponad 2 miliardy 300 tysięcy złotych i będą zwolnione z podatku.