• Informacje na temat:

  kampania węglowa praca

Artykuły na temat: kampania węglowa praca
 • Zarząd JSW ogłosił pakiet pracowniczy dla załogi

  5-letnia gwarancja zatrudnienia, akcje dla wszystkich pracowników firmy i grupy kapitałowej, zachowanie przez skarb powyżej 50 proc. akcji spółki...

 • Spółki energetyczne powinny wpierać górników

  Szef resortu skarbu chciałby, aby spółki energetyczne zaangażowały się w ratowanie kopalń. Minister Andrzej Czerwiński nie wyklucza poślizgu w powstaniu Nowej Kampanii Węglowej (miała powstać do końca sierpnia).

 • Raport: Światowy odwrót od inwestycji węglowych

  W 2016 roku inwestycje w energetykę węglową na świecie spadły aż o 62 procent. Tylko w Chinach i Indiach wstrzymano prace nad ponad setką elektrowni. Jeśli ten trend się utrzyma, istnieje szansa na zatrzymanie ocieplenia klimatu poniżej 2 stopni Celsjusza. W Unii Europejskiej tylko dwa państwa będą otwierać nowe bloki na węgiel - Polska i w mniejszej liczbie Niemcy.

 • Eksperci: Tylko zachęty i kary mogą przekonać Polaków do obniżki emisji gazów z pieców domowych

  Tylko zachęty i kary mogą przekonać Polaków do zmniejszenia liczby emisji szkodliwych gazów z domowych pieców opalanych węglem - zgodzili się w środę uczestnicy debaty w Centrum Prasowym PAP na temat przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza.

 • Festiwal wyborczych obietnic: Tak politycy kupowali wyborców

  Kampania to doskonała okazja do rozdania nie swoich pieniędzy. Tym razem jednak festiwal obietnic trwał znacznie dłużej niż poprzednio. W zasadzie już od wyborów samorządowych jesienią ubiegłego roku.

 • Media: Rezygnacja z energii węglowej będzie oznaczać podwyżki cen prądu w Niemczech

  Dziennik "Die Welt" komentując w poniedziałek plany rządu odejścia od energii węglowej wskazuje, że będzie to oznaczało podwyżki cen prądu. Tymczasem lokalny "Rheinpflaz" z Ludwigshafen wątpi w skuteczność pomocy państwowej dla likwidowanej branży.

 • PiS zapowiada program ratunkowy dla górnictwa

  Jak wynika z informacji "Parkietu" obecna koncepcja ratowania Kompanii Węglowej, zakładająca przeniesienie kopalń do Polskiej Grupy Górniczej, została porzucona, ze względu na brak możliwości obronienia tej koncepcji przed Komisją Europejską. PiS zapowiada program dla ratowania górnictwa. Zdaniem ekspertów, do grudnia będzie potrzeba ok 1,5-2 mld zł dla samej Kompanii Węglowej.

 • Projekt ustawy o rekompensacie za utracony deputat węglowy - do komisji sejmowej

  Sejm skierował do Komisji Energii i Skarbu Państwa rządowy projekt ustawy o 10-tysięcznym świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Poprawki do projektu zapowiedzieli m.in. przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Kukiz'15. Komisja omówi projekt w środę.

 • Górnictwo: Szanse na wyzdrowienie pacjenta maleją

  Rząd przedstawił plan zakładający zamknięcie jej najbardziej nierentownych kopalń, przejścia górników na specjalne urlopy, ograniczenia wydobycia węgla energetycznego, którego mamy w Polsce za dużo i przez chwilę wydawało się, że może jednak uda się uratować górnictwo przed stanem agonalnym. Tylko z pierwotnych planów niewiele zostało.

 • Ulga termomodernizacyjna - będzie mniejsza dotacja

  W związku z wprowadzeniem ulgi podatkowej, program antysmogowy Czyste powietrze będzie zmodyfikowany - zapowiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.